headerImage
Суспільний інтерес

Прикордонники назвали дев’ять причин утримання на службі собак

Антон Годенко

Пес має нюх у тисячі разів гостріший за людський

На сьогодні у Державній прикордонній службі України несуть службу у кінологічних підрозділах понад тисяча собак 16 порід, частина з яких залучена до служби в районі проведення ООС. Про це повідомляє пресслужба ДПСУ.

Як зазначили у прикордонному відомстві, саме завдяки своїм унікальним службовим якостям собаки стали найкращими помічниками для прикордонників. Вони допомагають шукати зброю та наркотики, виявляють та затримують порушників державного кордону.

Як зазначають кінологи, у собак мокрий ніс, завдяки спеціальним залозам, які зволожують кінчик носа, що допомагає швидше розсортувати запахи. На відміну від людини собаки розрізняють 500 тисяч запахів (людина – декілька тисяч). Завдяки цьому собаки можуть навіть діагностувати такі хвороби у людини як рак, діабет, епілепсія.

Варто зазначити, що двох однакових носів у собак не існує, завдяки унікальному візерунку на кінчику собачого носа, що подібний до візерунка на пальцях рук людини.

Цікавим є і той факт, що при сприятливих умовах собака чує запах на відстані до 1 км.

При цьому собаки полюбляють запах анісу, подібно тому, як коти запах валеріани.

Також собаки чують «запах страху» – у стресовій ситуації виділяються гормони, в результаті чого з’являється специфічний запах.

Водночас, краще всього собака чує запах при температурі від 25 градусів тепла до 15 градусів морозу.

Таким чином, зазначили прикордонники, досі не існує такого пристрою, який вловлював би запахи краще собак. Тож, завдячуючи чотирилапим помічникам з їхніми унікальними носиками, прикордонники успішно ведуть боротьбу з протиправною діяльністю на кордоні.

Нагадаємо, впродовж 11 місяців 2020 року прикордонники за допомогою службових собак затримали понад 400 правопорушників.

ГПСУДПСУживотныетварини
Опитування
poll5x
70

голосів

Голосування

Залишилось 12 днів 23 години

💼 Якою має бути стратегія повернення українців з-за кордону?

Мільйони українців виїхали через війну. Частина з них уже повернулась, але багато залишаються за кордоном. Які кроки має зробити держава, щоб мотивувати громадян повернутись?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


poll5x
53

голоси

tick

Завершене

Наскільки ви задоволені якістю життя у вашому населеному пункті?

Це запитання покликане з’ясувати, як ви оцінюєте повсякденні умови життя саме там, де живете. Чи відчуваєте ви комфорт у своєму місті чи селі? Як працює інфраструктура — дороги, транспорт, медицина, освіта, безпека? Наскільки зручно вам жити, працювати та розвиватись у своїй громаді? Ми хочемо краще зрозуміти сильні та слабкі сторони різних регіонів України — через ваш особистий досвід.

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись