headerImage
Суспільний інтерес

Репродуктивний вік сучасних жінок збільшився на два роки

Наталія Бойко

Середній вік менопаузи зростає, а вік початку першої менструації зменшується

За останні 60 років середня тривалість репродуктивного періоду в жінок збільшилася з 35 до 37,1 року. Про це свідчать результати дослідження, опублікованому в журналі Американської медичної асоціації, пише «Українська правда» із посиланням на Sanfordhealth.

Дослідники виявили, що середній вік менопаузи зростає з 48,4 до 49,9 років, а вік початку першої менструації, навпаки, зменшується з 13,5 до 12,7.

Читати також: Українки з початку року провели у декреті декілька мільйонів днів

Утім, як зазначають фахівці, при вагітності після 40 років існує ризик виникнення ускладнень.

«З цим пов’язані більш високі показники генетичних відхилень, вищий ризик викидня, а потім проблеми під час вагітності, як-от високий кров’яний тиск, передчасні пологи та більш високі показники мертвонародження», – пояснила представниця медичного центру Sanfordhealth Елісон Гаррісон.

медицина
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 1 день 7 годин

Що стоїть за "Вовиною тисячею"?

Президент України Володимир Зеленський 14 листопада зробив чергову "доленосну" заяву: мовляв, кожен українець, який пройшов повний курс вакцинації від COVID-19, отримає від держави по 1 тисячі гривень "на концерти, фітнес, перельоти". Ця "прогресивна" акція має стартувати з 19 грудня. Часу залишилося обмаль. Отже у КМУ зараз новий головний біль-розробити механізм, щоб задовільнити кожного "сумлінного" президентською "милістю". Що, на Ваш погляд, стоїть за такою щедрою акцією?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


Голосування

Залишилось 5 днів 7 годин

Чи можливий в Україні держпереворот?

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 26 листопада заявив, що, за наявною у нього інформацією, група осіб готує державний переворот у країні на початку грудня. Чи вірите Ви, що в Україні можуть відбутися такі події?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись