headerImage
Суспільний інтерес

Рівень довіри до армії сягає 65 відсотків та є найвищим серед держінститутів – опитування

Антон Годенко

Соціологи фіксують значне падіння симпатій людей до органів влади

Найчастіше громадяни України висловлюють довіру Збройним Силам України (їм довіряють 65% опитаних), Церкві – 63% і волонтерським організаціям – 63%. Такі дані дослідження громадської думки наводить Соціологічна служба Центру ім. Разумкова.

За результатами опитування, Державній службі з надзвичайних ситуацій і добровольчим батальйонам довіряють 53% респондентів, Державній прикордонній службі – 52%, ЗМІ України – 50%, Національній гвардії України – 49%, громадським організаціям – 47%.

Водночас Президенту України не довіряють 49% громадян, Верховній Раді України – 75%, Уряду України – 72%, державному апарату (чиновникам) – 78%.

Разом з цим залишається високим рівень недовіри до судової системи в цілому – 77,5%, до Верховного Суду – 69%, місцевих судів – 67,5%. Прокуратурі не довіряють 73% опитаних, Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) – 71%, Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі – 70,5%, Антикорупційному суду та Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) – по 70% опитаних громадян.

Серед правоохоронних структур дещо рідше висловлюється недовіра поліції та Службі безпеки України, хоча недовіра також переважає над довірою. Так, Національній поліції не довіряють 58% опитаних, довіряють – 33%, Патрульній поліції – 54% і 35% відповідно, СБУ – 56% і 31% відповідно.

У той же час політичним партіям не довіряють 71% респондентів, профспілкам — близько 50%.

Як прокоментували у Соціологічній службі, та обставина, що лідером недовіри є державний апарат загалом (йому і чиновникам не довіряють 78% респондентів), свідчить про високий рівень відчуження між структурами державної влади і суспільством, що зумовлює негативну оцінку громадянами діяльності влади, за винятком тих структур, які забезпечують оборону держави та безпеку громадян (Збройні Сили, Державна прикордонна служба, Національна гвардія України, Державна служба з надзвичайних ситуацій).

Крім того спостерігається тенденція зниження рівня довіри до органів влади. Так, якщо у грудні 2019 року недовіру до Кабінету Міністрів висловлювали 51,5% респондентів, то у липні 2020 року – 72%; Верховній Раді – 54% та 75% відповідно, Президенту – 31% і 49% відповідно.

Отже, резюмували у Центрі ім. Разумкова, якщо політичний сезон «осінь 2019–весна 2020 рр.» починався зі стрімкого зростання довіри до органів влади, то входження у сезон «осінь 2020–весна 2021 рр.» відбувається на фоні падіння довіри до владних інститутів.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва з 3 по 9 липня 2020 року методом інтерв’ю за місцем проживання респондентів. Було опитано 2 022 респонденти віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окремих окупованих територій у Донецькій та Луганській областях. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, понад 48 відсотків українців не полишають думки про зміну країни проживання.

 

 

владаВРВСУінститутопрос
Опитування
poll5x
36

голосів

Голосування

Залишилось 23 дні 16 годин

Якою ви бачите реформу ЗСУ після перемоги?

Збройні Сили України стали символом стійкості, але потребують структурних змін після перемоги. Якою має бути армія в мирний час?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись