headerImage
Суспільний інтерес

Росія різко збільшила кількість кримінальних справ за відмову кримчан служити в її армії

Антон Годенко

З початку російської окупації Криму в ряди ЗС РФ було «призвано» понад 28 тисяч жителів півострова

Російська Федерація посилила кримінальне переслідування кримчан за відмову служити в її армії. Про це на своїй сторінці в соцмережі повідомляє Кримська правозахисна група.

«У 2020 році Росія продовжила в окупованому Криму незаконний призов до збройних сил і посилила кримінальне переслідування кримчан, які відмовляються служити в армії країни-окупанта», – відзначили правозахисники.

«Тенденцією 2020 року було саме збільшення кількості переслідувань осіб за відмову від служби в армії країни-окупанта», – сказав аналітик КПГ Олександр Сєдов.

За його словами, якщо за період з 2015 по 2019 роки в кримські «суди» було передано 82 справи за відмову від служби в російській армії, то в 2020 році цих справ було 81.

У 2020 році в Криму було проведено дві призовні компанії – 11-а і 12-а. За рік було призвано не менше 6 300 чоловік. Всього ж з початку окупації росіянами українського півострова до лав її Збройних сил було набрано 28 044 жителя Криму.

Як зазначив правозахисник, примусовий призов кримчан, так само, як і притягнення до відповідальності за відмову від служби в російській армії, є злочином з точки зору міжнародного гуманітарного права.

Нагадаємо, прокуратура АР Крим звернулася до Укрбюро Інтерполу для внесення 109 раніше заарештованих російських літаків-порушників до бази міжнародного розшуку, а 13 російським авіакомпаніям на три роки заборонено польоти через повітряний простір України.

Теги розділу

армія
Крым
bannerbannerbanner
Останні новини
Опитування
poll5x
30

голосів

Раунд 2/2

Залишився 1 день 8 годин

Чи погоджуєтеся ви з тим, що за образу поліцейського потрібно ввести покарання?

У Верховній Раді подали законопроєкт №5050, який передбачає покарання тих, хто ображає честь та гідність правоохоронця. Автори документу пропонують ввести покарання у вигляді грошового штрафу, виправних робіт чи навіть адміністративного арешту тим, хто зачепив гідність правоохоронця під час виконання ним службових обов’язків. Передбачається карати порушника штрафом у розмірі від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 136 до 255 гривень.Або громадськими роботами від сорока до шістдесяти годин чи виправними роботами від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку. Максимальне покарання - адміністративний арешт на 15 діб.

Image

Володимир Сонюк

3 коментарі


poll5x
28

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 2 дні 8 годин

Як ви ставитеся до намірів дружини Медведчука Оксани Марченко піти у велику політику?

Дружина кума Путіна – Медведчука – Оксана Марченко записала відео, в якому заявила, що у відповідь на запровадження санкцій щодо неї і її чоловіка йде в політику для «захисту українського народу». Марченко заявила, що досі «ніколи не прагнула в політику», але оскільки їй «не залишили вибору», то тепер вона вступає до партії «Опозиційна платформа – За життя», головою політради якої є Медведчук. Нагадаємо, що згідно декларації Медведчука Оксана Марченко має 19 годинників, понад 80 сумок відомих брендів, більше 70 шкіряних на хутрових пальто, а також 5 шуб серед яких соболина від Fendi вартістю кількасот тисяч євро.

Image

Володимир Сонюк

4 коментарі


poll5x
14

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 8 днів 8 годин

Чи вірите ви у справедливість вироку громадському активісту Сергію Стерненку?

Приморський суд Одеси 23 лютого засудив Сергія Стерненка до 7 років і трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Активіста вважають винним у викраденні Сергія Щербіча з метою розбою, заволодіння його грошима (300 гривень) та незаконному володінні вогнепальною зброєю. За словами самого Стерненка, Щербіч – тітушка і проросійський колаборант.Українців обурило рішення, тому у різних містах 23 лютого спалахнули масові протести на підтримку активіста. При цьому на Банкову киян не впускали правоохоронці. Через це між протестувальниками та силовиками сталися сутички.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись