headerImage
Політична мапа

Росія стягнула на окуповану частину Донбасу 37 тисяч військовослужбовців, – ЗСУ

Анна Головаш

Росія хоче зруйнувати міжнародну та європейську безпеку

Ілюстративне фото

Останніми роками спостерігається збільшення масштабів залучення сил і засобів збройних сил РФ до проведення заходів оперативної та бойової підготовки, зокрема і поблизу державного кордону України.

Про це заявив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний під час брифінгу 10 вересня, передає Армія.Іnform.

«Незважаючи на значні проблеми в економіці, внаслідок дії міжнародних санкцій та пандемії коронавірусу, Росія продовжує нарощувати воєнний потенціал, насамперед, у європейській частині країни. Російська Федерація демонструє готовність відстоювати свої геополітичні інтереси з використанням воєнної сили», – заявив генерал-лейтенант Валерій Залужний.

За його словами, ситуація з безпекою в світі й навколо України залишається складною. Агресивні дії РФ проти України та інших держав спрямовані на руйнування системи міжнародної та європейської безпеки.

За його словами, поблизу державного кордону України та тимчасово окупованих територіях України в АР Крим та Севастополі розгорнуто 46 батальйонних тактичних груп, 12 тактичних груп, 2 ракетні бригади, 4 загони спеціального призначення, а також група катерів і група вертольотів.

Загальна чисельність угруповання на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей (1-й та 2-й армійські корпуси, підрозділи збройних сил РФ) становить понад 37 тисяч осіб. Залужний підкреслив, що йдеться про російську армію.

«Україна разом із партнерами здатна підвищити ціну можливої інтервенції для агресора до неприйнятної, – такої, що перевищить потенційні переваги внаслідок вторгнення», – підкреслив Головнокомандувач ЗС України.

Нагадаємо, за словами віцепрем’єра, міністра з питань реінтеграції окупованих територій Олексія Резнікова, Російська Федерація витрачає на утримання окупованого Донбасу до 5 мільярдів доларів на рік.

Теги розділу

безпека
кордон
окупація
РФ
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 6 днів 19 годин

Чи введуть в Україні третій локдаун?

З початком осені крива захворюваності на COVID-19 в Україні невпинно повзе до гори – за останні дні лікарі щодня фіксують тисячі осіб, які захворіли на небезпечну недугу. Тобто добовий показник захворюваності тепер став одним з найбільших з середини травня, а чотири регіони мають шанси відразу перескочити з «зеленої» до «червоної» зони карантину. Як, на Вашу думку, чи оголосять невдовзі за таких обставин в Україні третій локдаун?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись