Російські криголами удерлися до зони зимівлі птахів
ФОТО: news.liga.net
Втілення Російською Федерацією політичного проєкту «Північний потік-2» не лише загрожує енергетичній безпеці країн Європи, але й несе сумнівні перспективи для підтримання рівноваги в екосистемі Балтійського моря. Про це йдеться у повідомленні Служби зовнішньої розвідки України.
Як зазначили у СЗР, Росія, зокрема, нехтує технологічними процедурами та екологічними обмеженнями під час добудови гілки «Б» трубопроводу. Йдеться про дотримання суднами забезпечення затвердженого маршруту під час переходу з порту Мукран (Німеччина) до місця проведення робіт у виключній морській економічній зоні Данії.
Так, упродовж останніх місяців судна «Фінвал», «Умка», криголами «Владислав Стрижов» та «Юрий Топчев» неодноразово проходили в німецьких територіальних водах через зону зимівлі птахів, рух суден якою заборонений.
У розвідці наголосили, що Росія поновила інтенсивні роботи з добудови трубопроводу «ударними темпами». На глибинах 65–70 м труба укладається вдвічі швидше, ніж на значно менших глибинах. Такий темп обумовлений політичним рішенням – якнайшвидше завершити будівництво, за радянською традицією, приурочивши його до свята дня Росії – 12 червня.
Нагадаємо, у минулому році Польща оштрафувала російський «Газпром» на 50 млн євро за приховування даних про будівництво газогону «Північний потік-2».