headerImage
Суспільний інтерес

Сатурація різко падає через 7–8 днів: Ляшко розповів про особливості штаму «Дельта» в Україні

Наталія Бойко

За словами очільника МОЗ, вакцинальній кампанії заважає російська пропаганда

На сьогодні 95% усіх виявлених випадків заражень коронавірусом в Україні припадають на штам «Дельта». Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко в інтерв’ю «Голосу Америки».

«Лікарі-інфекціоністи говорять про певні особливості «Дельти» на території України: інфікована людина може мати симптоми 7–8 днів, а потім сатурація кисню різко падає із 92% до 70%. Таких людей важко витягти, їх підключають до апаратів штучної вентиляції легень», – розповів він.

За словами міністра, наразі лідерами за розповсюдженням COVID-19 є великі міста – Харків, Запоріжжя, Дніпро та Одеса. Крім цього, високі показники заражень зафіксовані у Сумській, Житомирській та Донецькій областях.

Як наголошує Ляшко, нинішня хвиля заражень в Україні почалась раніше, ніж прогнозували в міністерстві, і за своєю інтенсивністю вона вже наближається до показників осені 2020 року. Сьогодні в Україні щодня реєструють по 16–17 тисяч випадків COVID-19.

Від початку вакцинальної кампанії було щеплено як мінімум однією дозою близько 20% дорослого населення країни. Загалом було зроблено понад 13 мільйонів щеплень: із них 7,5 мільйонів людей отримали одну дозу, ще 6 мільйонів є повністю вакцинованими. МОЗ планує вакцинувати 70% дорослого населення до кінця цього року.

«Вакцина у нас є, спроможності системи охорони здоров’я також є. Але російська пропаганда, яка розганяє фейки на території нашої країни, не дозволяє нам рухатись такими темпами, як інші європейські держави. У нас гібридна війна, і нам доводиться воювати на всіх фронтах. Але, я думаю, що ми справимось», – заявив Ляшко.

Читати також: Майже 60% шляху в боротьбі з коронавірусом вже пройдено, – ВООЗ

Враховуючи ситуацію, український уряд почав робити кроки до примусової вакцинації. Згідно з наказом МОЗ від 7 жовтня цього року, повний курс щеплення зобов’язані пройти педагоги, працівники міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, а також працівники адміністрацій різних рівнів. На виконання наказу дається один місяць. Працівники, які не щепляться протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

«Наприклад, період між першою і другою дозою вакцини CoronaVac становить 14 днів. Спокійно можна встигнути. Головне, щоб було бажання», – заявив голова МОЗ.

Примусова вакцинація поки що не стосується медичних працівників.

«Ми не вводили обов’язкову вакцинацію серед медпрацівників із двох причин. По-перше, серед них і так високий відсоток щеплення, і по-друге – щоб не обмежувати в доступі до медичної допомоги. Система зараз перенаправлена на протидію епідемії, і ми вже зараз знаємо, що років п’ять, а можливо й більше, це буде нам відгукуватись через недовиявлення онкологічних хвороб, туберкульозу, ВІЛ-інфекцій», – пояснив Ляшко.

вакцинакоронавирускоронавірусМинздравМОЗ
Опитування

Голосування

Залишилось 17 днів 10 годин

Якою ви бачите реформу ЗСУ після перемоги?

Збройні Сили України стали символом стійкості, але потребують структурних змін після перемоги. Якою має бути армія в мирний час?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


poll5x
89

голосів

Голосування

Залишилось 17 днів 10 годин

Наскільки якісною та доступною є медицина у вашому населеному пункті?

Під час війни багато закладів охорони здоров’я зазнали руйнувань. Як ви оцінюєте доступність та якість медичних послуг там, де ви живете?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись