headerImage
Суспільний інтерес

СБУ викрила фейкову сільраду на Миколаївщині

Анна Головаш

Самопроголошений «сільський голова» вів ділове листування з офіційними державними установами

На Миколаївщині виявили фейкову сільську раду, яку створив прибічник ідеології так званого «народовладдя», повідомляють у пресслужбі СБУ.

Як стало відомо правозахисникам, «голова» несправжньої сільради створив її з метою дестабілізації суспільно-політичної ситуації в регіоні. В СБУ не уточнюють ім’я того, хто створив незаконний орган місцевого самоврядування, і коли саме він почав діяти.

Відомо, що чоловік організував збори односельців, які власне й обрали його нібито сільським головою. До виконання своїх обов’язків шахрай підійшов ґрунтовно – він замовив печатку з написом «Держава Україна. Орган місцевого самоврядування» для листування з офіційними держаними установами.

«Ця фейкова сільська рада мала бути однією з багатьох, які планували створити на загальноукраїнському рівні. За задумом, це взагалі мало стати такою пірамідою з паралельних органів влади», – розповів миколаївському телеканалу «НІС-ТВ» речник СБУ в Миколаївській області Сергій Середич.

Також самопроголошений «сільський голова» завів сторінку у соцмережі, де висвітлював діяльність незаконно створеного органу. Мало того, у 2020 році він навіть брав участь у «Всеукраїнському національному конгресі». Цей захід був направлений на організацію органів влади в Україні, які будуть функціонувати паралельно з офіційними.

За даними СБУ, слідство триває, відкрито провадження щодо самовільного присвоєння владних повноважень або звання службової особи (частина 1 ст. 353 Кримінального кодексу). Зараз вирішується питання щодо оголошення «сільському голові» про підозру. Чоловіку може загрожувати позбавлення волі строком до трьох років.

Нагадаємо, посадовці Держгеокадастру розікрали понад 700 тисяч гектарів землі.

Теги розділу

СБУ
сільрада
Останні новини

За час карантину «УЗ» сплатила пасажирам чверть мільярда за повернуті квитки

13 травня 2021 20:40


Переважна більшість українців виступає за референдум по продажу землі

13 травня 2021 20:27


Робота мрії: у Великій Британії шукають людину, яка спатиме у 800-літньому замку (ВІДЕО)

13 травня 2021 19:20


Опитування «Левада-центру»: 62% росіян не хочуть робити щеплення вакциною Sputnik V

13 травня 2021 18:28

Опитування

Голосування

Залишився 5 днів 1 година

Чому дорожчають продукти харчування?

Упродовж останніх декількох місяців ціни на продовольство в Україні зростають. За прогнозами експертів, українцям і надалі треба чекати нових цінових стрибків, пов'язаних зі збільшенням вартості окремих категорії продовольчих товарів. На Ваш погляд, чому відбуваються цінові коливання на такі життєво необхідні товари?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись