headerImage
Суспільний інтерес

Шведи побудують найбільший вітрильник для перевезення тисяч автомобілів

Антон Годенко

Незважаючи на те, що судно Oceanbird буде приводитися в рух за допомогою вітру, це буде корабель майбутнього

Фото: offshore energy

Трансатлантичний автовоз розробляється шведською суднобудівною компанією Wallenius Marine за підтримки уряду Швеції та декількох дослідницьких інститутів. Про це повідомляє пресслужба Асоціації українських автовиробників «Укравтопром».

Судно довжиною 650 футів (близько 200 метрів), буде здатне вміщати до 7 000 автомобілів. Корпус корабля буде увінчаний п’ятьма телескопічними «крилами»-щоглами, кожна заввишки 260 футів (80 метрів).

При цьому вітрила зможуть повертатися на 360 градусів, не торкаючись один одного, і їх можна буде прибрати на висоту 195 футів, щоб пройти мости або витримати негоду.

Вітрила, будуть виготовлені зі сталі та композитних матеріалів, а їх розмір забезпечить достатню тягову потужність для 35 000-тонного корабля.

Ключовими елементами світової автомобільної торгівлі є морські автомобільні перевізники, відомі як RoRo. Великі звичайні RoRo споживають в середньому 40 тонн палива на день, виробляючи 120 тонн CO2. Oceanbird виділятиме на 90% менше CO2. Він не буде повністю вільний від викидів, тому що буде покладатися на двигуни для маневрування в портах, а також в аварійних ситуаціях. Платою за екологічність стане швидкість доставки.

При прогнозованій максимальній швидкості близько 10 вузлів Oceanbird буде вдвічі повільнішим, ніж стандартні автовози. Щоб перетнути Атлантику, йому знадобиться близько 12 днів замість стандартних семи.

Очікується, що Oceanbird відправиться в плавання вже в 2024 році.

Нагадаємо, співробітники Державної фіскальної служби в Києві виявили факт ввезення на територію України кількох річкових суховантажів за схемою, аналогічною перетину кордону автомобілями з європейською реєстрацією.

Теги розділу

вітрильник
судно
banner
Останні новини

Австрійське село, яке тисячу років називалося Fucking, з 1 січня змінить назву

27 листопада 2020 20:05


Через карантин в Україні на 54% збільшилася кількість повідомлень про домашнє насильство

27 листопада 2020 19:23


Міноборони: цьогоріч ВМС отримають понад 20 відремонтованих суден

27 листопада 2020 17:48


З жовтня в Україні стало більше на 1 740 машин із «зеленими» номерами

27 листопада 2020 17:26

Опитування
poll3x
13

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 29 днів 21 година

Міністерство охорони здоров'я оновило стандарти госпіталізації хворих з COVID-19. На Вашу думку - це :

Тепер середня тяжкість захворювання буде визначатися при рівні сатурації (насичення крові киснем) у 92%, а не 93%, як зараз. Критерії, що визначають необхідність у госпіталізації: частота дихання – менше 10 або більше 30; сатурація – менше 92%; порушення свідомості; наявність низки супутніх захворювань.

Image

Павло Нера

0 коментарів


poll2x
9

голосів

Голосування

Залишилось 4 дні 21 година

Чи підтримуєте ви легалізацію медичного канабісу?

25 жовтня, в день місцевих виборів, було проведено всеукраїнське опитування, ініційоване Президентом України Володимиром Зеленським. Одне з п’яти питань стосувалося легалізації канабісу в медичних цілях. Згідно з результатами опитування, які охопили 74% підрахованих анкет, 64,8% українців підтримують легалізацію канабісу, 29,5% – проти.

Image

Ия Яновски

0 коментарів


poll3x
5

голосів

Голосування

Залишився 10 днів 21 година

Шоу «Міністр хворіє в прямому ефірі»: чи справді Максим Степанов проходить «шлях звичайного пацієнта»?

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, який захворів на минулому тижні, пообіцяв у неділю пройти весь шлях «звичайного пацієнта», доповідаючи своїм фоловерам в соцмережі про кожен етап цього шляху. «Я планую пройти весь цей період, як звичайний пацієнт, фіксувати всі етапи й одразу, разом із командою Міністерства охорони здоров’я, шукати шляхи вирішення проблемних питань. Інформацією щодо свого «шляху пацієнта» я ділитимуся з вами щодня», – написав Степанов на своїй сторінці у «Фейсбуці». Детальніше – тут: https://iviche.com/news/koronavirus-ta-kabmin-v-sekretariati-zalyshylosia-tilky-dvoie-zdorovykh-stepanov-zrobyv-druhyy-krok-khvoroho

Image

Ия Яновски

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись