Незважаючи на те, що судно Oceanbird буде приводитися в рух за допомогою вітру, це буде корабель майбутнього
Фото: offshore energy
Трансатлантичний автовоз розробляється шведською суднобудівною компанією Wallenius Marine за підтримки уряду Швеції та декількох дослідницьких інститутів. Про це повідомляє пресслужба Асоціації українських автовиробників «Укравтопром».
Судно довжиною 650 футів (близько 200 метрів), буде здатне вміщати до 7 000 автомобілів. Корпус корабля буде увінчаний п’ятьма телескопічними «крилами»-щоглами, кожна заввишки 260 футів (80 метрів).
При цьому вітрила зможуть повертатися на 360 градусів, не торкаючись один одного, і їх можна буде прибрати на висоту 195 футів, щоб пройти мости або витримати негоду.
Вітрила, будуть виготовлені зі сталі та композитних матеріалів, а їх розмір забезпечить достатню тягову потужність для 35 000-тонного корабля.
Ключовими елементами світової автомобільної торгівлі є морські автомобільні перевізники, відомі як RoRo. Великі звичайні RoRo споживають в середньому 40 тонн палива на день, виробляючи 120 тонн CO2. Oceanbird виділятиме на 90% менше CO2. Він не буде повністю вільний від викидів, тому що буде покладатися на двигуни для маневрування в портах, а також в аварійних ситуаціях. Платою за екологічність стане швидкість доставки.
При прогнозованій максимальній швидкості близько 10 вузлів Oceanbird буде вдвічі повільнішим, ніж стандартні автовози. Щоб перетнути Атлантику, йому знадобиться близько 12 днів замість стандартних семи.
Очікується, що Oceanbird відправиться в плавання вже в 2024 році.
Нагадаємо, співробітники Державної фіскальної служби в Києві виявили факт ввезення на територію України кількох річкових суховантажів за схемою, аналогічною перетину кордону автомобілями з європейською реєстрацією.