headerImage
Наука і освіта

Світ пережив найтепліший вересень за 140 років

Анна Головаш

Вчені все частіше говорять про температурні рекорди, якими дивує погода останнім часом

Вересень, який минув, не був виключенням, і став найтеплішим за останні 140 років. Про це повідомляє сайт agronews.ua, посилаючись на повідомлення washingtonpost.

До таких висновків дійшли одразу три різних світових авторитетних агентства, що займаються вивченням клімату і змін температур. За словами фахівців, такий черговий температурний рекорд був спричинений глобальним потеплінням, до якого у свою чергу призвів підвищений рівень парникових газів.

Отже, як передає Національне управління з питань океану та атмосфери США, синоптики у вересні фіксували, що середня температура була на 0,97 градуса за Цельсієм вищою за ту, яка була встановлена у 20-му столітті.

Цей вересень побив рекорди попередніх 2015-го та 2016-го років. Тоді було тепліше приблизно на 0,02 градуса за середню температуру.

Зазначимо, що перший місяць осені став відчутно теплішати з 2005-го року. І з кожним роком середня температура поступово зростала. Особливо це стало помітним за останні сім років.

Також науковцям вдалося дослідити, де саме на Землі потепління найбільш активувалося. Так, в Європі, Азії та Мексиканській затоці минула зима стала більш схожою на осінь. У цих районах аномально теплі зими потроху вже стають нормою.

В Україні осінь теж б’є свої температурні рекорди. Так, нещодавно вітчизняні синоптики зафіксували найтеплішу жовтневу ніч у Києві за довгий період спостережень за погодою. Ніч проти 9 жовтня була найтеплішою за останні майже 150 років. Тоді ртутний стовпчик на термометрі не знизився нижче відмітки +13,4. І ця ніч виявилася третьою поспіль, яка дивувала відсутністю осіннього холоду.

Подібна ніч у жовтні в столиці спостерігалася аж у 1889 році. Тоді була температура  +13,3 градусів за Цельсієм.

Теги розділу

климат
погода
рекорд
сентябрь
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 6 днів 17 годин

Чи введуть в Україні третій локдаун?

З початком осені крива захворюваності на COVID-19 в Україні невпинно повзе до гори – за останні дні лікарі щодня фіксують тисячі осіб, які захворіли на небезпечну недугу. Тобто добовий показник захворюваності тепер став одним з найбільших з середини травня, а чотири регіони мають шанси відразу перескочити з «зеленої» до «червоної» зони карантину. Як, на Вашу думку, чи оголосять невдовзі за таких обставин в Україні третій локдаун?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись