headerImage
Наука і освіта

Світ пережив найтепліший вересень за 140 років

Анна Головаш

Вчені все частіше говорять про температурні рекорди, якими дивує погода останнім часом

Вересень, який минув, не був виключенням, і став найтеплішим за останні 140 років. Про це повідомляє сайт agronews.ua, посилаючись на повідомлення washingtonpost.

До таких висновків дійшли одразу три різних світових авторитетних агентства, що займаються вивченням клімату і змін температур. За словами фахівців, такий черговий температурний рекорд був спричинений глобальним потеплінням, до якого у свою чергу призвів підвищений рівень парникових газів.

Отже, як передає Національне управління з питань океану та атмосфери США, синоптики у вересні фіксували, що середня температура була на 0,97 градуса за Цельсієм вищою за ту, яка була встановлена у 20-му столітті.

Цей вересень побив рекорди попередніх 2015-го та 2016-го років. Тоді було тепліше приблизно на 0,02 градуса за середню температуру.

Зазначимо, що перший місяць осені став відчутно теплішати з 2005-го року. І з кожним роком середня температура поступово зростала. Особливо це стало помітним за останні сім років.

Також науковцям вдалося дослідити, де саме на Землі потепління найбільш активувалося. Так, в Європі, Азії та Мексиканській затоці минула зима стала більш схожою на осінь. У цих районах аномально теплі зими потроху вже стають нормою.

В Україні осінь теж б’є свої температурні рекорди. Так, нещодавно вітчизняні синоптики зафіксували найтеплішу жовтневу ніч у Києві за довгий період спостережень за погодою. Ніч проти 9 жовтня була найтеплішою за останні майже 150 років. Тоді ртутний стовпчик на термометрі не знизився нижче відмітки +13,4. І ця ніч виявилася третьою поспіль, яка дивувала відсутністю осіннього холоду.

Подібна ніч у жовтні в столиці спостерігалася аж у 1889 році. Тоді була температура  +13,3 градусів за Цельсієм.

Теги розділу

климат
погода
рекорд
сентябрь
banner
Останні новини
Опитування

Раунд 1/2

Залишилось 4 дні 4 години

Розмова Зеленського з народом не вдалась. Чому провалилась ідея "5-ти запитань від Президента"?

Як відомо, під час проведення місцевих виборів, за ініціативою Володимира Зеленського пройшло опитування по 5-ти питаннях народові від Президента. Судячи із багатьох зджерел, люди вкрай неохоче відзивались на цю ініціативу. Узагалі спробу налагодити діалог між суспільством і владою можна тільки вітати. Чому ж люди так пасивно поставились до президентської ініціативи? Можна додавати власні варіанти відповідей!

Image

Єгор Сонін

0 коментарів


poll3x
8

голосів

Голосування

Залишилось 4 дні 4 години

Чи потрібно вводити в Україні жорсткий карантин для запобігання поширення COVID-19?

Країни Європи починають повертатись до запровадження жорстокого карантину через постійне зростання кількості хворих на коронавірус. Чи потрібно Україні повертаитись до "весняного" карантину?

Image

Катя Кириченко

2 коментарі


Раунд 1/2

Залишилось 4 дні 4 години

Що ви будете читати після закриття електронного реєстру декларацій?

Згідно прийнятого 27 жовтня Конституційним судом України рішення, відкритий електронний Реєстр декларацій (де наші держслужбовці декларують свої статки, і створення якого було одним з головних вимог Заходу до України як умови для розширення співпраці, включаючи надання Україні безвізового режиму з ЕС) припинив своє існування. Тепер замість понад 4 мільйонів декларацій на відповідному сайті висить лаконічний напис про те, що "На виконання рішення Конституційного Суду України від 27.10.2020 №13-р/2020 доступ припинено". Крім можливих зовнішньо - та внутрішньополітичних наслідків таке рішення КС має ще й звичайний людський вимір – тепер «маленький українець», в житті якого стараннями влади було й так вже не дуже багато радощів, залишився без однієї з останніх – він більше не може зайти до «Світової павутини» та з певним злорадством «понасолоджуватися» статками своїх «небожителів», яких сам же, де-факто

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись