headerImage
Суспільний інтерес

Таліби дозволили жінкам навчатися в університетах за дотримання трьох умов

Наталія Бойко

У «Талібані» заявляють, що змінили своє ставлення до жінок

ФОТО: bilder3.n-tv.de

Афганським жінкам дозволять вчитися у вищих навчальних закладах, однак лише у розділених за статтю групах. Про це заявив 12 вересня Абдул Бакі Хакані, член нового уряду, сформованого за кілька днів до того «Талібаном», повідомляє «Радіо Свобода».

«Ми не дозволимо хлопцям і дівчатам навчатися разом», – сказав Хакані.

За його словами, в аудиторіях повісять фіранки, щоб розділити студентів і студенток, а у разі потреби навчання може проводитися за допомогою трансляцій. Як повідомляє редакція «Радіо Свобода», після захоплення влади талібами у багатьох місцях в Афганістані вже були класні кімнати, розділені шторами.

Крім того, Хакані заявив, що студентки обов’язково носитимуть хіджаби, але не уточнив, чи означає це хустки на голову чи повне закриття обличчя.

Ще одна умова допуску жінок до навчання – перегляд предметів, які зараз викладаються в університетах. Утім, представник талібського уряду не уточнив, які саме предмети будуть переглянуті.

Як відомо, під час свого попереднього перебування при владі, таліби, які дотримуються жорсткої інтерпретації ісламу, заборонили музику і мистецтво. Також у ці роки була заборонена освіта для дівчат та жінок – мешканки Афганістану були повністю виключені з суспільного життя.

Тепер у «Талібані» заявляють про зміни, зокрема, в своєму ставленні до жінок. За словами Хакані, таліби не хочуть повертатися на 20 років назад. «Ми почнемо будувати на тому, що існує сьогодні», – заявив він.

Нагадаємо, наприкінці серпня «Талібан» рекомендував жінкам не виходити з дому, поки талібські «сили безпеки» не навчаться з ними поводитися.

Теги розділу

Афганистан
Афганістан
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 6 днів 19 годин

Чи введуть в Україні третій локдаун?

З початком осені крива захворюваності на COVID-19 в Україні невпинно повзе до гори – за останні дні лікарі щодня фіксують тисячі осіб, які захворіли на небезпечну недугу. Тобто добовий показник захворюваності тепер став одним з найбільших з середини травня, а чотири регіони мають шанси відразу перескочити з «зеленої» до «червоної» зони карантину. Як, на Вашу думку, чи оголосять невдовзі за таких обставин в Україні третій локдаун?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись