headerImage
Політична мапа

Топ-5 найбагатших мерів України

Анна Головаш

На першому місці Віталій Кличко, якого досі «годує» роялті, зароблене під час своєї спортивної кар’єри

Найзаможніші мери України володіють дорогими автопарками, годинниками на мільйон гривень і цінними паперами за кордоном. Видання «Часопис» склало п’ятірку найбагатших градоначальників.

Перше місце у топі посів мер столиці Віталій Кличко. Поки що його декларації немає на сайті НАЗК. Та, якщо взяти дані про його доходи за минулі роки, можна стверджувати, що колишня спортивна зірка є найбагатшим мером країни.

«Віталій Кличко щороку декларує багатомільйонні доходи у гривнях. При цьому основний вид доходу не зарплата, а роялті. Тобто мера Києва досі «годує» майно та акції, які він заробив під час спортивної кар’єри», – пише видання.

На другому місці – мер Чернігова і доларовий мільйонер Владислав Атрошенко. Відомо, що у його власності 8 га землі, десятки підприємств, кілька маєтків, квартири у Чернігові та Києві. Атрошенко зібрав чималий автопарк, в якому є БМВ 2017 року, що коштує 4 млн грн, або Рендж Ровер вартістю 5,5 млн. Мер Чернігова також має слабкість і до дорогих годинників, які коштують мільйони гривень.

«Бронзу» отримує мер Дніпра Борис Філатов. Ще до того, як очолити місто, Філатов був вже успішним бізнесменом. Минулого року він задекларував земельні ділянки, автопарк елітних машин, коштовні прикраси та квартири. Також у декларації він зазначив, що має п’ять елітних годинників та квиток на суборбітальний політ в космос, вартість якого 1,4 млн грн. У нього ще є гідроцикл, вітрильне судно і вертоліт Eurocopter (AS350B2, вартістю у 800 тис. грн).

На четвертому місці – мер Одеси Геннадій Труханов, який не один раз потрапляв у скандали через свою причетність до кримінальних справ.

Він задекларував за 2020 рік 267 тисяч гривень зарплати, колекцію годинників, а також цінні папери.

«З нерухомості Труханов з 2007 року володіє квартирою в Одесі (131 кв. метр), а також спільно з матір’ю Марією Дмитрівною житловим будинком в Одесі (252 кв. метри) і земельною ділянкою», – повідомляє «Часопис».

І закриває п’ятірку найбагатших мерів України очільник Полтави Олександр Мамай.

Як зазначено у його декларації за минулий рік, чиновник володіє двома легковими автомобілями ГАЗ 1963 та 1967 років випуску, вантажівками ГАЗ 1993 і 1995 років, а також двома причепами. На матір Мамая записана квартира в Полтаві площею 47,6 кв. метрів.

Ще Мамай є власником 2 000 цінних паперів на Кіпрі. Решту грошей мер зберігає в готівці: 720 тисяч доларів і 40 тисяч гривень, а у його матері – 900 тисяч доларів і 6,7 млн гривень.

Нагадаємо, зарплата глави ГПУ Венедіктової за 2020 рік склала майже мільйон гривень.

Теги розділу

мер
прибутки
Останні новини
Опитування
poll2x
52

голоси

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 19 годин

Чи вірите ви у обіцянки влади подолати пандемію в Україні до кінця 2021 року?

Очільник Міністерства охорони здоров'я України сподівається, що країні вдасться подолати коронавірусне захворювання до кінця 2021 року. Про це чиновник заявив на урядовому засіданні 7 квітня. "Нам потрібно переконати 70% дорослого населення України прийти до пунктів щеплення і зробити його ... Я впевнений, що нам вдасться це зробити, вдасться переконати, і вдасться повністю подолати коронавірусну хворобу в нашій країні до кінця 2021 року", — сказав Максим Степанов. При цьому станом на 7.04.2021 року перше щеплення в Країні отримали усього 320 тисяч осіб, друге щеплення – 2 особи. Наразі точних відомостей про те, коли, в якому обсязі і якими саме вакцинами буде забезпечене населення, немає. Хоча прем’єр-міністр Шмигаль заявляє про наявність контрактів, що можуть забезпечити щепленнями 50 відсотків населення. Профільний міністр малює райдужні перспективи: «Це майже 6 млн щеплень на місяць або 270 тисяч щеплень на добу без вихідних. Чи можемо ми це зробити? Так». Ви вірите у спроможність чинної влади ефективно провести кампанію з вакцинації населення?

Image

IViche Blitz

3 коментарі


poll5x
9

голосів

Голосування

Залишилось 19 годин

Чи дотримуєтеся Ви правил Великого посту?

Великий піст - найголовніший і найсуворіший пост для християн. Його дата кожного року змінюється, але триває він все одно - 40 днів. Відразу після закінчення посту християни відзначають велике свято - Великдень. Цього року Великий піст розпочався 15 березня і триватиме до 1 травня включно. Чи дотримуєтеся Ви канонів та звичаїв Великого посту?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


poll3x
7

голосів

Раунд 1/2

Залишився 3 дні 19 годин

Чи підтримуєте ви рішення Мін'юсту автоматичного арешту рахунків будь-яких боржників, зокрема, за комунальні послуги?

23 березня Мін'юст видав наказ, згідно якого арештувати рахунки громадян зможуть через борги зі сплати «комуналки», тіла кредиту або відсотків, аліментів або несплати штрафів за порушення правил дорожнього руху.Банки за поданням державного чи приватного виконавця арештовуватимуть рахунки боржника. Гроші спишуть та перерахують на рахунки органу державної виконавчої служби або приватного виконавця. Далі гроші потраплять до стягувачів.

Image

Володимир Сонюк

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись