Переважна більшість молоді готова стійко переносити тяготи буття
Найчастіше українці заявляють, що жити важко, але можна терпіти (53% опитаних), і терпіти нинішнє важке положення вже неможливо (34%). Такі дані дослідження громадської думки наводить Соціологічна служба R@B Group.
За даними соцопитування, найчастіше про свою готовність і далі терпіти всі труднощі нинішнього життя згадує молодь (61%), а найрідше – особи пенсійного віку (41%). І, навпаки, про неможливість терпіти нинішнє скрутне становище найчастіше заявляли особи похилого віку (53%), а найрідше – молодь (17%).
У той же час лише порівняно невелика частина українців (7%) вважає рівень свого достатку в цілому добрим, основна ж маса оцінює його або як середній (44%), або як в цілому поганий (46%). Рідше негативна оцінка матеріального достатку своєї сім’ї зустрічається серед молодих людей у віці 18–34 років (25%). Але з віком респонденти частіше схильні оцінювати рівень свого матеріального становища як в цілому поганий. Тому серед осіб пенсійного віку питома вага таких оцінок склала 70%.
У регіональному розрізі негативні оцінки матеріального достатку своїх сімей найчастіше надходили від мешканців Сходу країни (54%), а найрідше – від жителів Півдня (38%) і Заходу (42%) України.
Нагадаємо, згідно з даними соцопитування, 40,5% українців у віці від 60 років взагалі не подорожують, а 4,5% громадян подорожують раз на місяць.