headerImage
Політична мапа

«Три основних меседжі»: батько Протасевича розповів, що Лукашенко хоче почути від його сина

Наталія Бойко

Дмитро Протасевич припускає, що білоруські спецслужби застосовували до його сина тортури

ФОТО: bbc.com

Батько заарештованого в мінському аеропорту білоруського опозиціонера Романа Протасевича прокоментував інтерв’ю свого сина, яке вийшло 3 червня на провладному телеканалі.

Дмитро Протасевич припускає, що до Романа застосували тортури.

«Мені складно уявити, які методи впливу на нього здійснюються. Але якщо я захочу їх уявити, то мені від них напевно буде страшно. Співробітники СІЗО КДБ вже неодноразово були помічені в тортурах та знущаннях над людьми, які там перебувають. І кадри першого відео з моїм сином, де він сидить за столом зі слідами від кайданків – я навіть боюся це назвати пропагандистським фільмом, це просто знущання», – заявив Протасевич-старший в інтерв’ю НВ.

«Вони хочуть почути від нього те, що хоче почути Лукашенко, і на це все спрямовано. Є три основних меседжі його «каяття», якщо так можна сказати. Я боюся називати це нормальними словами, це все можна брати в лапки. Вони хочуть почути те, що хоче чути Лукашенко: що опозиція «живе на гроші Заходу» (ми це чуємо 26 років), що в опозиції розкол – це ми теж чуємо стільки, скільки Лукашенко при владі. Що народ має побачити, що опозиція «ні на що не придатна», їм «потрібні тільки гроші», вони «живуть на західні гранти», «взагалі нічого не варті» і «як особистості з себе нічого не представляють». Ось основні меседжі, яких від нього хотіли домогтися», – додав Дмитро Протасевич.

Також він повідомив, що протягом 11 днів до Романа не допускали ані адвоката, ані лікаря.

«Зі слів адвоката, Роман недавно переніс важку форму тонзиліту, у нього були проблеми з горлом. Яке лікування надавали, нам до кінця не відомо. Ми, звичайно ж, будемо через адвоката намагатися уточнити ці питання», – сказав він.

Нагадаємо, наприкінці травня в Мережі з’явилося «відеозвернення» Романа Протасевича, в якому той заявляє, що співробітники СІЗО ставляться до нього «максимально коректно» і наразі він дає «визнавальні свідчення за фактом організації масових заворушень». З червня провладний телеканал ОНТ опублікував фрагменти «інтерв’ю», в якому Протасевич «визнає», що білоруська опозиція, яка нібито спонсорується іноземними державами, готувала силове захоплення влади в країні.

Теги розділу

Беларусь
Білорусь
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 2 дні 18 годин

Чи захистить вступ до НАТО Україну від Росії?

Саміт НАТО схвалили комюніке, яким Україні дали зрозуміти, як і у 2008 році, що вона стане членом Альянсу, а План дій щодо членства буде невід’ємною частиною цього процесу. «Якщо врахувати контекст, це дуже добра для нас декларація. Але я завжди чесно говорю партнерам, що за добрими деклараціями мають йти добрі дії. І найкраща така дія - надання Україні ПДЧ у 2022 році», - висловився про рішення лідерів країн-членів НАТО міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. На Ваш погляд, якщо Україна колись, нарешті, стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу, чи захистить це її від дій Росії?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 18 годин

Почему мы проигрываем в футбол?

Украинские болельщики в печали-национальная команда в отборочном туре "Евро-2020" сдала игру австрийцам и, похоже, теперь имеет все шансы с треском вылететь из престижного турнира. На Ваш взгляд, почему украинские спортсмены в последние годы не в состоянии покорить футбольный Олимп, а топчатся у его подножия?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись