Експерти прогнозують, що продаж твітів ставатиме дедалі популярнішим
Гендиректор малайзійського стартапу Bridge Oracle Сіна Еставі придбав на аукціоні перший твіт «Твіттера», опублікований 21 березня 2006 року. Як повідомляє BBC, за свою покупку Еставі заплатив 2,9 млн доларів.
Твіт «Просто налаштовую свій twttr» (just setting up my twttr), зроблений співзасновником та генеральним директором соцмережі Джеком Дорсі, було продано на платформі Valuables, де проводять аукціони для твітів, що «підписані» їхніми авторами. За словами Дорсі, всі вторговані гроші він передасть благодійній організації GiveDirectly.
Після продажу твіту він нікуди не зник і так само буде доступним для перегляду у соцмережі – публікація просто отримала нового власника. Твіти продаються як невзаємозамінні токени (NFT), в основі яких лежить технологія блокчейну, яка також використовується у криптовалютах. Кожен NFT є унікальним та діє як предмет колекціонування, який не можна дублювати, пише видання.
Сам Еставі порівняв свою покупку з придбанням шедевру Леонардо да Вінчі.
«Це не просто твіт! Гадаю, через роки люди зрозуміють справжню цінність цього твіту, як і картини «Мона Ліза», – написав він на своїй сторінці у «Твіттері».
This is not just a tweet!
I think years later people will realize the true value of this tweet, like the Mona Lisa painting https://t.co/vnA5pz3esQ
— Estavi (@sinaEstavi) March 22, 2021
Читати також: Instagram заборонить дорослим користувачам відправляти повідомлення людям, молодшим 18 років
За прогнозами експертів, продаж твітів та інших повідомлень в інтернеті ставатиме дедалі популярнішим.
«Ми живемо в добу, коли знаменитості, музиканти та інфлюенсери мають не просто шанувальників, а відданих фанатів, які захочуть володіти шматочком своїх улюблених зірок. Так само як люди купують пам’ятні речі, вони купуватимуть твіти, пости та фото, щоб відчути себе ближче до цієї зірки», – пояснила Кеті Хакл, засновниця консалтингової компанії Futures Intelligence Group.