headerImage
Політична мапа

Ціна місця у виборчій комісії може сягати 15 тисяч доларів

Анна Головаш

Дрібні партії, які не претендують на перемогу, пропонують лідерам виборчих перегонів купити їхні місця в комісіях. Ціни, залежно від попиту, можуть сягати навіть 15 тисяч доларів

Про це повідомляє громадський рух «Чесно».

«Головне завдання членів комісій на місцевих виборах – рахувати голоси та затверджувати протоколи з результатами виборів. Для партій чи кандидатів важливо мати контроль над роботою комісії, щоб спробувати протягнути потрібне їм рішення. Через це на кожних виборах є два чорних ринки, які утворюються довкола виборчих комісій», – мовиться в дослідженні «Чесно».

Перший – продаж місць у територіальних виборчих комісіях (ТВК). Ціни різняться і в залежності від попиту можуть сягати навіть 15 тисяч доларів.

Другий чорний ринок – розрахунки з членами комісій. За офіційні кілька сотень гривень члени комісій працювати, зазвичай, не збираються. Тому партії можуть виплачувати їм більше грошей готівкою. Суми можуть становити від кількох тисяч гривень членам дільничних виборчих комісій (ДВК) до 25 тисяч гривень членам окружних виборчих комісій (ОВК).

За словами колишнього народного депутата Павла Різаненка, на минулих місцевих виборах членам ДВК пропонували від 1,5 тис. до 3 тис. гривень.

«Для ТВК та ОВК, як правило, партії пропонують 10 тисяч гривень. Якщо член виборчої комісії має хороший досвід, може отримати й 20–25 тисяч гривень за місяць роботи», – розповів Різаненко.

За його словами, ОВК і ТВК – еліта виборчого процесу. Як правило, на ці місця заводять юристів. Якщо це голова чи секретар, то надбавки можуть бути на рівні 5–10 тисяч. Все це обговорюється між партіями і тими, хто йде до комісії.

Боротися з чорним ринком, вважають у «Чесно», можна двома шляхами:

  • якщо введуть автоматичні пристрої для зчитування бюлетенів, і роль ДВК і ТВК стане більш формальною;
  • якщо квоти непарламентських партій будуть розподіляти жеребкуванням між тими партіями, які виграли на попередніх виборах на рівні обласних, районних і міських рад. У парламенті ж є гарантована квота для парламентських партій. Такий принцип застосували б і на місцевих виборах.

Нагадаємо, згідно з дослідженням, проведеним рухом «Чесно», витрати політичних  партій та кандидатів у міські голови і в депутати на виборах у Києві становлять 310 млн гривень. Джерело походження більшості грошей невідоме.

Теги розділу

избирком
комісія
лидер
місце
banner
Останні новини
Опитування
poll5x
9

голосів

Раунд 2/2

Залишився 1 день 14 годин

Чи отримає Україна антидот від COVID найближчим часом?

Від учора у країнах Євросоюзу почалася вакцинація населення від коронавірусу. При цьому днем раніше кожна з них незалежно від кількості власного населення отримала однакову партію вакцини – до 9 750 доз. Як передбачається, на першому етапі вкацинації кожна з 27 країн Євросоюзу зможе «привити» близько 5 тисяч чоловік, а масова вакцинація, як очікується, зможе розпочатися лише наступної весни. В Україні чиновники ледь не всіх рангів навберебій намагаються запевнити українців у тому, що перемовини із зарубіжними партнерами щодо отримання заповітної вакцини тривають у конструктивному ключі, і вона ось-ось перетне державні кордони. У Мінздраві наголошують, що для вакцинації від коронавірусу вже у першому кварталі наступного року Україні знадобиться близько 40 мільйонів доз вакцини для 23 мільйонів населення, а для закупівлі рятівної вакцини в бюджеті країни вже передбачено 2,6 мільярда гривень. Чи вірите Ви, що Україна отримає антидот від COVID у найближчий час?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


poll5x
7

голосів

Голосування

Залишилось 14 годин

У чому секрет статистики про помітне зменшення захворюваності коронавірусом в Україні?

В Україні різко – більше, ніж вдвічі - скоротилася кількість тих, хто захворів на коронавірус. Наприкінці листопада 2020 року статистика била рекорди у понад 16 тисяч випадків за добу. А вже у другій половині грудня кількість захворюваності кількість знизилася до 5-8 тисяч, у середині січня – до 3-4 тисяч. Хоча при цьому досить високим залишається показник смертності від недуги – понад сто чоловік на день. В уряді вважають, що це наслідок карантину вихідного дня. Але при цьому чиновники говорять про необхідність продовження жорсткого карантину. Натомість експерти вважають, що зменшення виявлених випадків напряму пов'язане зі зменшенням обсягів тестування та затримками із потраплянням даних до статистичних звітів.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


poll5x
6

голосів

Голосування

Залишилось 5 днів 14 годин

Чи згодні ви з твердженням виконуючого обов’язки міністра енергетики Юрія Вітренка, що субсидії погано впливають на психіку?

Юрій Вітренко вважає, що субсидії пригнічують гідність громадян і погано впливають на їхню психіку. За його словами, коли люди отримують субсидії, це сигналізує їм про бідність. Як відомо, станом на січень субсидію отримують 3,1 мільйона домогосподарств, ще приблизно 1,8 мільйона сімей користуються пільгами при оплаті житлово-комунальних послуг. Українцям, які використовують електроенергію для опалення, також нададуть субсидію.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись