headerImage
Політична мапа

У Барселоні понад сто тисяч людей вийшли на демонстрацію за незалежність Каталонії

Наталія Бойко

За даними поліції, в акції взяли участь близько 108 тисяч осіб, однак організатори заявляють, що їх було 400 000

ФОТО: Reuters

11 вересня у  Барселоні відбулася багатотисячна демонстрація прихильників незалежності Каталонії від Іспанії. Про це повідомляє «Європейська правда» із посиланням на Reuters.

За даними поліції, в акції взяли участь близько 108 тисяч осіб, однак організатори демонстрації, Assemblea Nacional Catalana (ANC), оцінюють цю цифру в майже 400 000. У будь-якому разі, кількість демонстрантів виявилася меншою, ніж у 2019 році, коли на вулиці вийшли близько 600 000 людей.

Марш, організований 11 вересня, став першим після того, як уряд Іспанії помилував дев’ятьох каталонських сепаратистських лідерів, які потрапили до в’язниці за їхню роль в організації референдуму про незалежність у 2017 році. Протести відбулися в момент меншої напруги між Барселоною та Мадридом, ніж у минулі роки, оскільки центральний та регіональний уряди підтримують діалог, незважаючи на протилежні погляди на незалежність.

Читати також: Понад 200 000 французів вийшли на загальнонаціональний протест проти COVID-сертифікатів

Очікується, що центральний та регіональний уряди зустрінуться наступного тижня в Барселоні, щоб відновити переговори щодо політичного конфлікту в Каталонії, які були призупинені з лютого 2020 року. Однак прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес поки не підтвердив, чи візьме він участь у переговорному процесі, йдеться у повідомленні.

Теги розділу

демонстрация
демонстрація
Испания
Іспанія
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 6 днів 17 годин

Чи введуть в Україні третій локдаун?

З початком осені крива захворюваності на COVID-19 в Україні невпинно повзе до гори – за останні дні лікарі щодня фіксують тисячі осіб, які захворіли на небезпечну недугу. Тобто добовий показник захворюваності тепер став одним з найбільших з середини травня, а чотири регіони мають шанси відразу перескочити з «зеленої» до «червоної» зони карантину. Як, на Вашу думку, чи оголосять невдовзі за таких обставин в Україні третій локдаун?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись