headerImage
Політична мапа

У деклараціях десятків чиновників знайшли ознаки фальсифікації

Антон Годенко

Сума недостовірних відомостей у грошовому еквіваленті складає понад 255 млн грн

Національне агентство з питань запобігання корупції завершило перевірки 294 декларацій чиновників, поданих за підсумками 2020 року, і у 64 з них виявила ознаки кримінального або адміністративного правопорушення. Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

Як зазначили у НАЗК, загальна сума недостовірних відомостей у грошовому виразі у перевірених деклараціях складає понад 255 млн грн.

Зокрема, у 52 деклараціях було виявлено ознаки адміністративного порушення (ч. 4 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Ці посадовці не зазначили майна на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів (від 227 тис. грн до 1,1 млн грн).

Крім того, у 12 деклараціях НАЗК виявило ознаки кримінального правопорушення (ст. 366-2 Кримінального кодексу України). У кожній з цих декларацій посадовці не зазначили майна на суму понад 1,1 млн грн.

У зв’язку з цим в Агентстві зауважили, що відповідні адміністративні протоколи будуть направлені до суду. Саме суд може призначити цим посадовцям покарання у вигляді штрафу. А у разі, якщо декларант не займає високу посаду, НАЗК направить відповідні матеріали для складання адмінпротоколів до Національної поліції України.

При цьому у НАЗК зауважили, що перевірка інших декларацій триває – з початку року до перевірки взято 936 декларацій.

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила закон про посилення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації суб’єктом декларування, який передбачає покарання у вигляді штрафу або позбавлення волі.

Теги розділу

відомості
декларація
чиновник
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 6 днів 19 годин

Чи введуть в Україні третій локдаун?

З початком осені крива захворюваності на COVID-19 в Україні невпинно повзе до гори – за останні дні лікарі щодня фіксують тисячі осіб, які захворіли на небезпечну недугу. Тобто добовий показник захворюваності тепер став одним з найбільших з середини травня, а чотири регіони мають шанси відразу перескочити з «зеленої» до «червоної» зони карантину. Як, на Вашу думку, чи оголосять невдовзі за таких обставин в Україні третій локдаун?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись