headerImage
Суспільний інтерес

У державі щодня стається дві рейдерські атаки, – дослідження

Антон Годенко

Більшість справ про захоплення чужого майна розглядаються в судах роками

З початку 2021 року в Українi зафіксовано 466 нових рейдерських атак, по більшості із яких рішення в суді ще не прийнято. Про це повідомляє opendatabot.

Як зазначається, з кiнця весни загальна динамiка не змінилася: в Українi кожен день стається щонайменше два рейдерських захоплення.

Варто зазначити, щороку в країні фіксують все більше порушень. Так, з 2015  року їх кількість збільшилася в 3 рази. У 2015-му було зафіксовано лише 290 справ  щодо рейдерства, а у 2020-му – вже 849, й тенденція на збільшення зберігається.

Найчастіше в судах розглядаються справи про рейдерство, що стосуються статті 205 Кримінального кодексу – підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та ФОПів: із 348 справ, порушених у 2021 році про підроблення документів до суду дійшло 169.

Справи, що пов’язані з 206 статтею (протидія господарській діяльності та протиправне заволодіння майном) до суду майже не доходять: із 118 справ до суду дійшли лише три.

Як зазначають експерти, справи про рейдерство мають свою процесуальну особливість та можуть довго розглядатися в суді: більшість подiбних судів тривають понад 2 роки.

Нагадаємо, матеріальні збитки, завдані Україні захопленням Російською Федерацією Криму, становлять близько трильйона гривень.

Теги розділу

атака
рейдер
суд
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 6 днів 18 годин

Чи введуть в Україні третій локдаун?

З початком осені крива захворюваності на COVID-19 в Україні невпинно повзе до гори – за останні дні лікарі щодня фіксують тисячі осіб, які захворіли на небезпечну недугу. Тобто добовий показник захворюваності тепер став одним з найбільших з середини травня, а чотири регіони мають шанси відразу перескочити з «зеленої» до «червоної» зони карантину. Як, на Вашу думку, чи оголосять невдовзі за таких обставин в Україні третій локдаун?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись