Більшість справ про захоплення чужого майна розглядаються в судах роками
З початку 2021 року в Українi зафіксовано 466 нових рейдерських атак, по більшості із яких рішення в суді ще не прийнято. Про це повідомляє opendatabot.
Як зазначається, з кiнця весни загальна динамiка не змінилася: в Українi кожен день стається щонайменше два рейдерських захоплення.
Варто зазначити, щороку в країні фіксують все більше порушень. Так, з 2015 року їх кількість збільшилася в 3 рази. У 2015-му було зафіксовано лише 290 справ щодо рейдерства, а у 2020-му – вже 849, й тенденція на збільшення зберігається.
Найчастіше в судах розглядаються справи про рейдерство, що стосуються статті 205 Кримінального кодексу – підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та ФОПів: із 348 справ, порушених у 2021 році про підроблення документів до суду дійшло 169.
Справи, що пов’язані з 206 статтею (протидія господарській діяльності та протиправне заволодіння майном) до суду майже не доходять: із 118 справ до суду дійшли лише три.
Як зазначають експерти, справи про рейдерство мають свою процесуальну особливість та можуть довго розглядатися в суді: більшість подiбних судів тривають понад 2 роки.
Нагадаємо, матеріальні збитки, завдані Україні захопленням Російською Федерацією Криму, становлять близько трильйона гривень.