Інститут масової інформації з’ясував, про що розповідають російські ЗМІ кримчанам
У російських ЗМІ, які діють в анексованому Криму, 15% інформації присвячено антиукраїнській та антизахідній пропаганді. Дана тема третя за популярністю на інформаційних порталах. Про це свідчать результати моніторингу Інституту масової інформації.
Для проведення дослідження були відібрані п’ять новинних сайтів: «РИА Новости», «Лента.ру», ТАСС, «Российская газета» і RT.com. До вибірки потрапили всі матеріали в період з 16 по 20 лютого включно, в яких були згадки про Крим. Усього ж аналітики ІМІ проаналізували 183 матеріали.
Так, найголовнішою темою у зазначених вище ЗМІ була погода. Зокрема, 34% текстових матеріалів були присвячені сильним снігопадам на півострові, що зробило тимчасово неможливим проїзд Кримським мостом.
На другому місці за популярністю була проблема з водопостачанням. 16% всіх журналістських матеріалів були присвячені цій темі. У більшості випадків ЗМІ повідомляли, що кримська влада стабілізувала ситуацію із водопостачанням і обіцяла, що «проблем з водою в Криму не буде».
Однак сайти не змогли обійтися без фейків про Україну. У багатьох матеріалах про водопостачання поширювали неправдиву інформацію, що Україна планує «добудувати дамбу, яка перекриє подачу води до Криму» і розмірковували про те, чи буде Україна продовжувати «водну блокаду».
15% всіх матеріалів російських ЗМІ в окупованому Криму були повністю спрямовані на антиукраїнську та антизахідну пропаганду. Наприклад, журналісти писали про те, що влада Росії була обурена тим, що Україна закликала міжнародне співтовариство ввести нові санкції відносно РФ через анексію півострова. Також дісталося й британському уряду за те, що надав Україні кошти на підтримку «кримських структур».
До речі, в ході дослідження з’ясувалося, що російська пропаганда як ніколи активно мусує тему «історичного зв’язку» Криму з Росією. Згадували популярний фейк, що Крим Україні «передали в 1954-му» і що Україна «проміняла Крим» на західну підтримку. А що стосується планів щодо повернення півострова, то його називали «політичним цирком», «самообманом», «беззмістовними».
Місцевій політиці зазначені сайти присвятили лише 9% всіх матеріалів, туризму і всіляким пригодам на півострові – по 6% і боротьбі з пандемією – всього 4%.
Нагадаємо, російським окупантам в Криму потрібно 2,6 мільйона кубометрів води на рік.