headerImage
Політична мапа

У парламенті зареєстровано 12 постанов про скасування закону про деолігархізацію

Анна Головаш

Комітет з нацбезпеки також рекомендує переголосувати закон

Ілюстративне фото

У Верховній Раді зареєстровано  12 проєктів постанов про скасування прийнятого в другому читанні 23 вересня законопроєкту про деолігархізацію. Автори постанов  вважають, що законопроєкт був прийнятий з грубим порушенням регламенту. Про це пише ZN.UA.

Крім того, Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує парламенту переголосувати Закон «Про запобігання загроз національній безпеці, пов’язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» (№5599) через колізії правок.

Також комітет рекомендує викласти статтю 5 закону в редакції, яка передбачає, що рішення про визнання особи олігархом приймається Радою національної безпеки і оборони на підставі подання Кабінету Міністрів, члена РНБО, Нацбанку, СБУ або Антимонопольного комітету України.

Водночас перший віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук під час засідання парламенту 24 вересня виправив неточності у прийнятому законі про деолігархізацію.

«Згідно з ч. 2 ст. 55 регламенту Верховної Ради, заявляю про необхідність виправлення допущених у стенограмі неточностей в частині законопроєкту №5599. Підкреслюю, що у всіх випадках на голосування виносилися пропозиції комітету. У зв’язку з цим прошу комітет врахувати вищевказане при оформленні парламентом тексту законопроекту», – заявив перший віце-спікер.

Стефанчук зазначив, що під час розгляду законопроєкту, зачитуючи номера поправок на відхилення, він декілька разів пропустив слово «тире», оскільки в залі було дуже шумно. Тому народні депутати не відхилили велику кількість зайвих поправок. Зокрема, комітет пропонував відхилити поправки 162-166, але Стефанчук поставив на відхилення тільки 162-гу і 166-ту поправки.

Представник Президента Володимира Зеленського в Конституційному Суді Федір Веніславський також зазначив, що закон не виноситимуть на переголосування.

Нагадаємо, відповідно до опитування, проведеного наприкінці червня Київським  міжнародним  інститутом соціології, близько 60% українців заявили, що закон про деолігархізацію не зможе покращити ситуацію в країні і олігархи й надалі впливатимуть на процеси в державі.

 

ВРдеолігархізаціязаконолігархипоправкипостанова
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 1 день 6 годин

Що стоїть за "Вовиною тисячею"?

Президент України Володимир Зеленський 14 листопада зробив чергову "доленосну" заяву: мовляв, кожен українець, який пройшов повний курс вакцинації від COVID-19, отримає від держави по 1 тисячі гривень "на концерти, фітнес, перельоти". Ця "прогресивна" акція має стартувати з 19 грудня. Часу залишилося обмаль. Отже у КМУ зараз новий головний біль-розробити механізм, щоб задовільнити кожного "сумлінного" президентською "милістю". Що, на Ваш погляд, стоїть за такою щедрою акцією?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


Голосування

Залишилось 5 днів 6 годин

Чи можливий в Україні держпереворот?

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 26 листопада заявив, що, за наявною у нього інформацією, група осіб готує державний переворот у країні на початку грудня. Чи вірите Ви, що в Україні можуть відбутися такі події?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись