headerImage
Політична мапа

У Празі пройшов 10-тисячний мітинг проти президента Земана

Наталія Бойко

Президента Чехії звинувачують у державній зраді

ФОТО: dw.com

Близько 10 тисяч людей прийшли ввечері 29 квітня на Вацлавську площу в Празі на знак протесту проти політики президента Чехії Мілоша Земана стосовно Росії. Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на DW.

Як повідомляють ЗМІ, протестувальники зберігали соціальну дистанцію, дотримуючись коронавірусних обмежень.

Представники громадського руху «Мільйон миттєвостей для демократії», які організували акцію, заявляють, що Земан рухає Чехію «прямо в руки Росії», поширюючи «ті ж самі казки, що і російські дезінформаційні сайти, і російська пропаганда». За словами голови руху Беньяміна Ролла, якщо Земан залишиться на посаді президента, це буде нести «ризик для безпеки».

Учасники мітингу також підписували петицію з вимогою передати Земана суду за звинуваченням у державній зраді.

Нагадаємо, на незалежному порталі IViche триває громадське опитування «Чи є перемогою демократичних сил відведення Росією військ від України?». Взяти участь в опитуванні можна за допомогою Google-акаунту або після проходження нескладної реєстрації на порталі.

Теги розділу

протести
протесты
РФ
Чехия
Чехія
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 2 дні 18 годин

Чи захистить вступ до НАТО Україну від Росії?

Саміт НАТО схвалили комюніке, яким Україні дали зрозуміти, як і у 2008 році, що вона стане членом Альянсу, а План дій щодо членства буде невід’ємною частиною цього процесу. «Якщо врахувати контекст, це дуже добра для нас декларація. Але я завжди чесно говорю партнерам, що за добрими деклараціями мають йти добрі дії. І найкраща така дія - надання Україні ПДЧ у 2022 році», - висловився про рішення лідерів країн-членів НАТО міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. На Ваш погляд, якщо Україна колись, нарешті, стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу, чи захистить це її від дій Росії?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 18 годин

Почему мы проигрываем в футбол?

Украинские болельщики в печали-национальная команда в отборочном туре "Евро-2020" сдала игру австрийцам и, похоже, теперь имеет все шансы с треском вылететь из престижного турнира. На Ваш взгляд, почему украинские спортсмены в последние годы не в состоянии покорить футбольный Олимп, а топчатся у его подножия?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись