headerImage
Суспільний інтерес

У рейтингу найзеленіших міст планети Київ посів 100 місце

Анна Головаш

В лідерах – американське місто Шарлотт, африканське Дурбан та столиця Литви Вільнюс

Серед найзеленіших міст світу є і українська столиця. Київ посів соте місце у рейтингу зелених міст планети за 2020 рік. Загалом же сайт Husqvarna Urban Green Space Index (HUGSI) проаналізував 155 міст.

Для визначення рейтингу сайт не просто враховував кількість зелених насаджень у процентному співвідношенні, але й брав до уваги те, як містяни підтримують і збагачують парки та сквери, розташування зелені по всьому місту тощо. Тож інколи в рейтингу можна побачити, що місто, яке мало трохи менший відсоток зелених насаджень, може «обігнати» інше із більшим відсотком.

Київ же розмістили між американським містом Філадельфія, яке на 99 місці, та містом Південно-Африканської Республіки Кейптауном. Воно відповідно на 101 місці.

Згідно з підрахунками порталу, у Києві 44% зелених насаджень, з яких 40% займають дерева, а решта – трава. Ще 8% водного середовища. На одну особу, яка проживає у Києві, приходиться 82,3  кв. метри зелених насаджень. Але варто уточнити, що HUGSI брали для розрахунків офіційну статистику населення. Тож в реальності «зелена» площа столиці на душу населення значно менша.

Найзеленішим містом у рейтингу за 2020 рік став американський Шарлотт, що знаходиться у Північній Кароліні. Там 68% зелених насаджень, з яких 55% дерев. На одну людину, яка проживає у Шарлотт, припадає аж 560,1 кв. метрів зеленої зони.

На другому місці Дурбан із Південної Африки. 59% міста складають зелені насадження. Якщо розділити на кожного «зелену» площу, то виходить, що на одного жителя Дурбану буде 185,8 кв. м. А закриває трійку лідерів столиця Литви Вільнюс. Там підрахували 62% зелених насаджень, де на одного жителя припадає 263 «зелених» квадратних метри.

Наприкінці рейтингу Дубаї (ОАЕ), Карачі в Пакистані та у самому хвості столиця Перу Ліма.

У рейтингу найзеленіших міст Європи Київ посів 63 місце між італійським Римом та латвійською Ригою.

У першій трійці цього рейтингу Вільнюс, німецький Дортмунд та польський Краків. А на останньому місці  – Тель-Авів.

Нагадаємо, Київ увійшов у топ-50 міст для дистанційної роботи, посівши 20 місце.

 

 

Теги розділу

зелень
місто
рейтинг
bannerbannerbanner
Останні новини
Опитування
poll5x
30

голосів

Раунд 2/2

Залишився 3 дні 19 годин

Чи погоджуєтеся ви з тим, що за образу поліцейського потрібно ввести покарання?

У Верховній Раді подали законопроєкт №5050, який передбачає покарання тих, хто ображає честь та гідність правоохоронця. Автори документу пропонують ввести покарання у вигляді грошового штрафу, виправних робіт чи навіть адміністративного арешту тим, хто зачепив гідність правоохоронця під час виконання ним службових обов’язків. Передбачається карати порушника штрафом у розмірі від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 136 до 255 гривень.Або громадськими роботами від сорока до шістдесяти годин чи виправними роботами від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку. Максимальне покарання - адміністративний арешт на 15 діб.

Image

Володимир Сонюк

3 коментарі


poll5x
27

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 4 дні 19 годин

Як ви ставитеся до намірів дружини Медведчука Оксани Марченко піти у велику політику?

Дружина кума Путіна – Медведчука – Оксана Марченко записала відео, в якому заявила, що у відповідь на запровадження санкцій щодо неї і її чоловіка йде в політику для «захисту українського народу». Марченко заявила, що досі «ніколи не прагнула в політику», але оскільки їй «не залишили вибору», то тепер вона вступає до партії «Опозиційна платформа – За життя», головою політради якої є Медведчук. Нагадаємо, що згідно декларації Медведчука Оксана Марченко має 19 годинників, понад 80 сумок відомих брендів, більше 70 шкіряних на хутрових пальто, а також 5 шуб серед яких соболина від Fendi вартістю кількасот тисяч євро.

Image

Володимир Сонюк

4 коментарі


poll4x
18

голосів

Голосування

Залишилось 19 годин

Чим, на ваш погляд, викликаний різкий сплеск смертності в Україні?

За даними Держстату, чисельність населення України протягом 2020 року скоротилася майже третину мільйона - на 314 062 особи. Таким чином, населення України на січень 2021 року не перевищує 41,59 млн українців. Як зазначають у Держстаті, в Україні зберігається високий рівень смертності та низький рівень народжуваності: на 100 померлих припадає лише 48 новонароджених, тобто різниця становить понад 50%. Також, згідно з офіційними даними, у 2020 році на перше місце вийшли природні причини скорочення населення (кількість померлих склала 616,835 осіб), а міграція надавала мінімальний вплив (9316 осіб мігрувало).

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись