headerImage
Суспільний інтерес

У рейтингу щастя Україні посіла 110 місце між Алжиром та Іраком

Анна Головаш

Найщасливішою країною знову стала Фінляндія, а найнещаснішою – Зімбабве

Фінляндія вже четвертий рік поспіль очолює всесвітній рейтинг щастя. Україна ж змогла за рік піднятися на 13 щаблів, і тепер знаходиться на 110 місці. Такі результати щорічного дослідження World Happiness Report, яке було проведене завдяки фінансуванню ООН.

«У доповіді про світове щастя за 2021 рік основна увага приділяється наслідкам COVID-19 і положенню людей у ​​всьому світі. Наша мета була двоякою: по-перше, зосередити увагу на тому, як COVID-19 впливає на якість життя людей, а по-друге, щоб описати та оцінити, як уряди всього світу борються з пандемією. Зокрема, ми намагаємося пояснити, чому одні країни домоглися більшого успіху, ніж інші», – йдеться у рейтингу.

Традиційно перші місця посідають північноєвропейські країни. Так, на другому місці одразу за Фінляндією знаходиться Данія. За рівнем щастя Швейцарія займає третє місце, а за нею йдуть Ісландія та Нідерланди.

У першій десятці знаходяться європейські країни. Однак до топ-10 не перший рік потрапляють Нова Зеландія та Австралія. А ось Велика Британія цього року «випала» з десятки перших – вона опустилася на 13 позицій, і тепер знаходиться на 17 місці.

Україна хоч і покращила свою позицію, зайнявши 110 місце, але все одно знаходиться у сусідстві із не найщасливішими державами – між Алжиром та Іраком.

За результатами дослідження, найнещаснішими країнами стали Афганістан, Королівство Лесото, Ботсвана, Руанда та Зімбабве.

Аналітики визначили, що «значно зросла частота негативних емоцій» у третині країн. Ймовірно це сталося через наслідки пандемії. Але у 22 країнах ситуація значно покращилася. Так, декілька країн Азії піднялися у «щасливому» рейтингу у порівнянні із тогорічним дослідженням. Наприклад, Китай перемістився з 94-го на 84-е місце.

«Одне з можливих пояснень полягає в тому, що люди розглядають COVID-19 як спільну зовнішню загрозу, що зачіпає всіх, і це породило почуття солідарності та співчуття», – пояснюють автори звіту.

Щоб виміряти рівень щастя, аналітики опитали людей у ​​149 країнах. Також були враховані рівні соціальної підтримки в державі, свободи громадян, валового внутрішнього продукту та рівень корупції.

Нагадаємо, Україна посіла 45 місце в рейтингу найбільш інноваційних країн світу.

рейтингщастя

Поширити:

Вам може сподобатись