headerImage
Суспільний інтерес

У ВООЗ вивчили чотири гіпотези виникнення коронавірусу

Наталія Бойко

Версію про штучне походження вірусу експерти відкинули

Місія ВООЗ, яка займалася вивченням шляхів поширення коронавірусу в китайському місті Ухань, озвучила чотири гіпотези появи COVID-19. Про це експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я розповіли під час прес-конференції 9 лютого, повідомляє РБК.

На думку вчених, версію про те, що спочатку SARS-CoV-2 циркулював серед кажанів, можна вважати підтвердженою. Однак малоймовірно, що вірус передався людині безпосередньо від кажана – ймовірніше у нього був проміжний носій.

Загалом місія ВООЗ в Ухані вивчила чотири версії передачі SARS-CoV-2: пряме зараження від кажанів, передача вірусу людині від проміжного виду тварин, передача через продовольчий ланцюжок (в такому випадку вірус міг потрапити в Ухань здалеку, наприклад, на поверхні заморожених продуктів) і, нарешті, штучне створення вірусу в лабораторії.

За словами глави місії Петера Каріма Бен Ембарека, четверту версію експерти вважають малоймовірною, тому вони не рекомендуватимуть її для подальшого вивчення. Найбільш реалістичною гіпотезою є версія з проміжним носієм, однак також не виключений сценарій з поширенням SARS-CoV-2 по харчовому ланцюжку.

Нагадаємо, за даними місії ВООЗ в Ухані, вже на самому початку пандемії частина хворих переносила COVID-19 безсимптомно або в легкій формі, яка практично не відрізняється від звичайної застуди.

Теги розділу

ВОЗ
ВООЗ
коронавирус
коронавірус
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 6 днів 18 годин

Чи введуть в Україні третій локдаун?

З початком осені крива захворюваності на COVID-19 в Україні невпинно повзе до гори – за останні дні лікарі щодня фіксують тисячі осіб, які захворіли на небезпечну недугу. Тобто добовий показник захворюваності тепер став одним з найбільших з середини травня, а чотири регіони мають шанси відразу перескочити з «зеленої» до «червоної» зони карантину. Як, на Вашу думку, чи оголосять невдовзі за таких обставин в Україні третій локдаун?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись