headerImage
Політична мапа

Україна – друга після США серед недружніх країн для мешканців Росії

Анна Головаш

40% росіян вважають Україну недружньою державою,  – соцопитування

Головними ворогами Росії росіяни вважають США, Україну та Великобританію, друзями – Білорусь, Китай і Казахстан. 83% росіян вважають, що у Росії є вороги, і тільки 13% респондентів дотримуються іншої думки.

Такі дані соцопитування, проведеного «Левада-центром», опублікувало видання «Znak».

Зокрема, найбільш недружньою державою по відношенню до Росії росіяни вважають США – так відповіли 66% респондентів. На другому місці – Україна (40%), на третьому – Великобританія (28%).

Далі йдуть Польща і Латвія – 21%, замикає п’ятірку «ворогів» Литва – 20%. При цьому ставлення до «ворогів» – Великобританії, Польщі, Литви, Латвії, Грузії, Естонії – в порівнянні з 2020 роком трохи  покращилося. А по відношенню до США, України та Чехії (42% росіян ставляться до Чехії добре, 35% – погано) істотно погіршилося.

Найпомітніше змінилося ставлення росіян до України. Ще у березні половина респондентів – 50% – ставилися нашої країни добре, погано – 35%. У травні 2021 року ситуація зворотна: 33% і 55% відповідно. Показники повернулися до рівня початку 2019 року.

Натомість росіяни продовжують вважати Білорусь найбільш дружньою країною (цієї думки дотримуються 58%). Це уявлення посилювалося з 2013 року і останні три роки стабілізувалося на позначці 58–62%. Друге місце займає КНР – 38%. На третьому місці Казахстан – 34%. У десятку також увійшли Вірменія, Індія, Азербайджан, Киргизія, Сирія, Німеччина (єдина європейська країна в топ-10) і Куба.

Нагадаємо, за словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, від кордону України Росія відвела близько 12 тисяч військ з понад ста тисяч. Про дійсне відведення російських військ не мовиться.

Теги розділу

дружба
країни
Останні новини
Опитування
poll7x
4 062

голоси

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 3 години

Кому з українських політологів ви довіряєте найбільше?

В гіперполітизованому українському суспільстві великий вплив на формування громадської думки грають численні політичні експерти. Саме на політологів ключові політики часто-густо покладають відповідальну функцію донесення до народних мас своїх ідей відносно шляхів побудови «світлого майбутнього», а також – критики заклятих опонентів. Втім, є серед політичних експертів й такі, хто не служить багатому «сеньйору», а висловлює свої справжні погляди - принаймні, нам дуже хочеться в це вірити. Кому ж з тих політекспертів, чиї прізвища звучать в нашому медіапросторі найчастіше, українські громадяни найбільше довіряють? Вважаємо цю тему важливою у передчас нового очікувано гострого політичного сезону. Про це – наше поточне опитування: хто з політологів «профукав» довіру, а до кого аудиторія схильна дослухатись? Вибір сотні найпопулярніших - суб’єктивна оцінка редакції на основі контент-аналізу телеефірів, публікацій в друкованих ЗМІ та соцмережах. При цьому ми старалися не включати до рейтингу тих коментаторів політики, хто з одного боку, чітко позиціонує себе як журналіст, а з іншого - хто став "повноцінним" політиком або чиновником, зайнявши офіційні посади в держапараті, в парламенті, або в партійній ієрархії.

Image

IViche Blitz

128 коментарів


poll7x
7

голосів

Голосування

Залишилось 9 днів 3 години

Чи треба брати гроші за "дворові парковки"?

Столична влада замислилася над введенням оплати за паркування біля житлових будинків. Якщо така ініціатива набуде нормативних рис, то автопарковка біля свого будинку буде обходитися киянам у 25-35 гривень за годину. У мерії пояснюють нововведення тим, що земля біля більшості будинків належить місту, а кожен її квадратний метр коштує шалених грошей. І хоча люди й платять за обслуговування прибудинкової території, це не дає їм права на безкоштовне паркування своїх залізних коней. Як, на Вашу думку, чи треба брати гроші за паркування автівок у дворах будинків?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись