headerImage
Суспільний інтерес

Українські безробітні отримають додаткові 3,5 млрд гривень

Анна Головаш

У лютому зареєстрували 427 тисяч безробітних

Український уряд хоче виділити 3,493 млрд грн для Фонду загальнообов’язкового державного соцстрахування допомоги з безробіття. Такі заходи були прийняті після того, як в країні різко збільшилася кількість безробітних, повідомляється у проєкті постанови Кабінету Міністрів.

Згідно з даними Фонду, станом на 12 лютого в Україні зареєстровано 427 тис. безробітних. Загалом за минулий рік кількість тих, хто почав отримувати допомогу з безробіття, зросла на 40%. 1-го січня 2020 року їхня кількість становила 285 тисяч осіб, а 1-го січня 2021 року зросла до 400 тисяч.

Тим часом фінансування Фонду було не стабільне, адже доходи не могли покрити необхідні витрати. Наприклад, щоденний дохід у середньому був 57 млн ​​грн, а щоб забезпечити потреби у видатках потрібно було 83 млн щодня.

Така ситуація виникла ще й через те, що частка розподілу Єдиного соціального внеску від сплати роботодавцями до Фонду також зменшилася. Для порівняння в 2016 році ця частка була 7,2%, в 2020 році знизилася до 4,8%.

У проєкті постанови також підкреслюють, що виникла затримка у фінансуванні допомоги по безробіттю.

«З огляду на надзвичайну важливість соціального захисту безробітних, забезпечення своєчасності виплати, збереження зайнятості працівників, недопущення посилення соціальної напруги в суспільстві, а вже сьогодні є затримка з фінансуванням допомоги по безробіттю у сумі 620,2 млн грн для 271 643 тис. безробітних, необхідно виділити Фонду фінансової допомоги на безповоротній основі в сумі 3 493 143,4 тис. грн», – йдеться у документі.

До речі, раніше повідомлялося, що безробітних безкоштовно навчатимуть IT-спеціальностям. Тепер стало відомо, що для старту проєкту обрано Київ, а навчання новій професії триватиме півроку. Але при цьому виплати по безробіттю збережуться. Якщо ж експеримент вдасться, то проєкт буде розширений й на інші міста.

Нагадаємо, українцям пообіцяли видавати іпотеку на нові будинки під 7%.

Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 6 днів 16 годин

Чи введуть в Україні третій локдаун?

З початком осені крива захворюваності на COVID-19 в Україні невпинно повзе до гори – за останні дні лікарі щодня фіксують тисячі осіб, які захворіли на небезпечну недугу. Тобто добовий показник захворюваності тепер став одним з найбільших з середини травня, а чотири регіони мають шанси відразу перескочити з «зеленої» до «червоної» зони карантину. Як, на Вашу думку, чи оголосять невдовзі за таких обставин в Україні третій локдаун?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись