headerImage
Суспільний інтерес

Український кулемет перевищив НАТОвські стандарти живучості на 10 тисяч пострілів

Антон Годенко

Автоматична зброя безперервно стріляла по декілька годин упродовж 10 днів

Київський завод «Маяк» провів унікальні успішні державні випробування кулемету власного виробництва КТ-7,62 і вперше підтвердив його живучість з настрілом у 25 000 пострілів. Про це повідомляє пресслужба ДК «Укроборонпром».

Як зазначили у Концерні, під час випробувань перевірялася справність роботи кулемета в усіх можливих кліматичних зонах планети, відтворених у заводській лабораторії.

Варто наголосити, що випробування на живучість тривали 10 днів, а кліматичні випробування – 15 діб. При цьому протягом 10 днів по 3–4 години на добу кулемет безперервно стріляв з перевіркою на кучність пострілів.

Таким чином, завод «Маяк» став другим збройовим заводом у світі, який здійснив випробування з настрілом у 25 000 набоїв, відстріляні гільзи від яких заповнили 29 ящиків.

«Вперше в Україні кулемет цього сімейства підтвердив свої характеристики на періодичному випробуванні, успішно відстрілявши 25 000 пострілів. Для порівняння – стандарт НАТО для аналогічного типу озброєння – 15 000 пострілів, а наш кулемет відстріляв 25 000 і виглядає як новенький! Хочу підкреслити, що кулемет КТ-7,62 Заводу «Маяк» на 100% складається з українських складових і є найбільш потужним у калібрі 7,62 серед подібних кулеметів. До нас підтвердити настріл у 25 000 пострілів вдалося зробити лише одному заводу у світі – «Іжевському механічному заводу, який входить до Концерну «Калашников». Він знаходиться на території країни-агресора», – сказав заступник голови правління з виробництва АТ «Завод Маяк» Олександр Гордєєв.

За його словами, представники замовника самі обрали 2 кулемета з партії для проведення кліматичних випробувань та випробувань на живучість, та особисто супроводжували усі етапи перевірки.

В «Укроборонпромі» зауважили, що саме ці танкові кулемети встановлюються на БТР-4Е, які виготовляє Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова в рамках державного оборонного замовлення.

Як зазначив Гордєєв, наразі на заводі готуються до випробувань ще одного виробу – першої в світі піхотної гармати калібру 14,5 мм.

Водночас у найближчих планах підприємства – розробка нової версії кулемета КТ-7,62 під набій 7,62х51 NATO. Її хочуть завершити за рік. Після цього Україна отримає можливість поставляти кулемети вітчизняного виробництва збройним силам країн НАТО.

Довідка. Кулемет КТ-7,62 калібру 7,62 мм (набій 7,62х54 R) призначений для ураження живої сили противника і його технічних засобів. Існують дві модифікації кулемету: КТ-7,62 (танковий) та КМ-7,62 (піхотний). Танковий кулемет КТ-7,62 призначений для встановлення на бронетехніку в якості допоміжного озброєння танків, бронетранспортерів, бойових машин піхоти та іншої військової техніки. Кулемет прийнятий на озброєння ЗСУ у 2011 році.

Нагадаємо, Державне підприємство «Завод імені В.О. Малишева» вперше в Україні освоїло виробництво гусениць для бойової машини піхоти.

 

 

випробуванняНАТОоружиестандарт
Опитування
poll5x
37

голосів

Голосування

Залишилось 23 дні 13 годин

Якою ви бачите реформу ЗСУ після перемоги?

Збройні Сили України стали символом стійкості, але потребують структурних змін після перемоги. Якою має бути армія в мирний час?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись