Автоматична зброя безперервно стріляла по декілька годин упродовж 10 днів
Київський завод «Маяк» провів унікальні успішні державні випробування кулемету власного виробництва КТ-7,62 і вперше підтвердив його живучість з настрілом у 25 000 пострілів. Про це повідомляє пресслужба ДК «Укроборонпром».
Як зазначили у Концерні, під час випробувань перевірялася справність роботи кулемета в усіх можливих кліматичних зонах планети, відтворених у заводській лабораторії.
Варто наголосити, що випробування на живучість тривали 10 днів, а кліматичні випробування – 15 діб. При цьому протягом 10 днів по 3–4 години на добу кулемет безперервно стріляв з перевіркою на кучність пострілів.
Таким чином, завод «Маяк» став другим збройовим заводом у світі, який здійснив випробування з настрілом у 25 000 набоїв, відстріляні гільзи від яких заповнили 29 ящиків.
«Вперше в Україні кулемет цього сімейства підтвердив свої характеристики на періодичному випробуванні, успішно відстрілявши 25 000 пострілів. Для порівняння – стандарт НАТО для аналогічного типу озброєння – 15 000 пострілів, а наш кулемет відстріляв 25 000 і виглядає як новенький! Хочу підкреслити, що кулемет КТ-7,62 Заводу «Маяк» на 100% складається з українських складових і є найбільш потужним у калібрі 7,62 серед подібних кулеметів. До нас підтвердити настріл у 25 000 пострілів вдалося зробити лише одному заводу у світі – «Іжевському механічному заводу, який входить до Концерну «Калашников». Він знаходиться на території країни-агресора», – сказав заступник голови правління з виробництва АТ «Завод Маяк» Олександр Гордєєв.
За його словами, представники замовника самі обрали 2 кулемета з партії для проведення кліматичних випробувань та випробувань на живучість, та особисто супроводжували усі етапи перевірки.
В «Укроборонпромі» зауважили, що саме ці танкові кулемети встановлюються на БТР-4Е, які виготовляє Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова в рамках державного оборонного замовлення.
Як зазначив Гордєєв, наразі на заводі готуються до випробувань ще одного виробу – першої в світі піхотної гармати калібру 14,5 мм.
Водночас у найближчих планах підприємства – розробка нової версії кулемета КТ-7,62 під набій 7,62х51 NATO. Її хочуть завершити за рік. Після цього Україна отримає можливість поставляти кулемети вітчизняного виробництва збройним силам країн НАТО.
Довідка. Кулемет КТ-7,62 калібру 7,62 мм (набій 7,62х54 R) призначений для ураження живої сили противника і його технічних засобів. Існують дві модифікації кулемету: КТ-7,62 (танковий) та КМ-7,62 (піхотний). Танковий кулемет КТ-7,62 призначений для встановлення на бронетехніку в якості допоміжного озброєння танків, бронетранспортерів, бойових машин піхоти та іншої військової техніки. Кулемет прийнятий на озброєння ЗСУ у 2011 році.
Нагадаємо, Державне підприємство «Завод імені В.О. Малишева» вперше в Україні освоїло виробництво гусениць для бойової машини піхоти.