headerImage
Суспільний інтерес

В омбудсмена фіксують різке збільшення скарг від внутрішньо переміщених осіб

Антон Годенко

Понад третина звернень стосуються порушень прав на соціальні виплати

З початку поточного року в офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини фіксують значне збільшення надходження скарг від внутрішньо переміщених осіб внаслідок агресії з боку Російської Федерації. Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомляє омбудсмен Людмила Денісова.

«Вже цього року до мене надійшло 1 351 повідомлення про порушення прав ВПО та мешканців окупованих територій Криму, та Сходу України, що на 40% більше, ніж за аналогічний період попереднього», – написала Денісова.

Вона зазначила, що із вказаної кількості скарг 30,5% стосувались порушення одержання пенсій та соціальних виплат, 23% – процесуальних прав, 19% – інформаційних прав, 14% – свободи пересування, 6% – економічних прав, які здебільшого стосуються додержання права на житло.

Як зазначила Денісова, зокрема, через застосування засобів верифікації, визначених Урядом України щодо здійснення соціальних виплат ВПО, утворилася заборгованість з пенсійних виплат у розмірі понад 11 мільярдів гривень. Також через нестачу медперсоналу існує проблема з тестуванням на COVID-19 при перетині лінії розмежування тощо.

У контексті додержання прав ВПО Денісова зазначила, що направила відповідні листи до профільних міністерств і відомств з вимогою вжити невідкладних заходів для усунення наявних проблем.

Нагадаємо, на Сході України через бойові дії з початку цього року кількість жертв серед цивільного населення складала 17 осіб.

Теги розділу

переселенці
порушення
права
Останні новини

За час карантину «УЗ» сплатила пасажирам чверть мільярда за повернуті квитки

13 травня 2021 20:40


Переважна більшість українців виступає за референдум по продажу землі

13 травня 2021 20:27


Робота мрії: у Великій Британії шукають людину, яка спатиме у 800-літньому замку (ВІДЕО)

13 травня 2021 19:20


Опитування «Левада-центру»: 62% росіян не хочуть робити щеплення вакциною Sputnik V

13 травня 2021 18:28

Опитування

Голосування

Залишився 5 днів 1 година

Чому дорожчають продукти харчування?

Упродовж останніх декількох місяців ціни на продовольство в Україні зростають. За прогнозами експертів, українцям і надалі треба чекати нових цінових стрибків, пов'язаних зі збільшенням вартості окремих категорії продовольчих товарів. На Ваш погляд, чому відбуваються цінові коливання на такі життєво необхідні товари?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись