Найбільше пандемія вплинула на безробітних і малозабезпечених
Після введення загальнонаціонального карантину 59% вимушених переселенців з тимчасово окупованих територій зіткнулися з погіршенням матеріального становища. Про це повідомив провідний аналітик соціологічної компанії InMind Ігор Гусєв в ході презентації експертного дослідження «Переселенці: Життя до і під час COVID-19», передають «Донецкие новости»
При цьому 49% учасників опитування зазначили, що у них почалися труднощі з оплатою комунальних послуг і оренди житла. 47% респондентів говорять про погіршення емоційно-психологічного стану через невизначеність, безліч новин про коронавірус, а також через те, що їм довелося поміняти місце проживання.
«Під час карантину, коли люди втратили роботу, були змушені піти в неоплачувану відпустку або були не працевлаштовані – фактично люди залишилися сам на сам із необхідністю оплачувати оренду. А при цьому можливості знайти, як це оплачувати, немає. Ми чули навіть досить сумні приклади про те, що людям терміново доводилося шукати житло, так як їх залишали на вулиці орендодавці», – повідомив Гусєв.
Найбільше наслідки введення карантину вплинули на малозабезпечених, неофіційно працевлаштованих, безробітних, осіб з хронічними захворюваннями і тих, хто виховує дітей поодинці. Жінки-респонденти відзначили, що з початком пандемії зросло їхнє сімейне навантаження, в тому числі у сфері виховання і освіти дітей.
Дослідження проводилося в травні-червні 2020 року в Донецькій, Луганській, Харківській і Запорізькій областях. 51% респондентів є внутрішньо переміщеними особами (ВПО).