headerImage
Суспільний інтерес

В Україні лише 17 відсотків будинків мають лічильники гарячої води

Антон Годенко

Профільне відомство хоче на законодавчому рівні закріпити фінансування встановлення приладів обліку

За даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, в Україні 81,3% житлових будівель оснащені лічильниками теплової енергії, 17% – лічильниками гарячої води та 74,6% – лічильниками питної води. Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад та територій України.

«Наразі у житлових будівлях не забезпечено стовідсоткового обліку комунальних послуг, не зважаючи на вимоги Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». І заручником цієї ситуації є споживач, адже він оплачує послуги за нормами, які, у більшості випадків є завищеними. Тому одним із пріоритетних завдань, які маємо вирішити – це питання обліку», – сказала заступник Міністра розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська.

За її словами, для забезпечення 100% будівель вузлами комерційного обліку споживання послуг з тепло-водопостачання необхідний як додатковий час, так і фінансові ресурси.

Як зазначили у відомстві, першочергово необхідно встановити вузли комерційного обліку теплової енергії та постачання гарячої води, адже саме послуги з теплопостачання займають у платіжці споживача найбільшу частку.

Наразі Мінрегіон опрацьовує можливість внесення змін до законодавства та отримання з державного бюджету коштів для фінансування робіт зі встановлення вузлів комерційного обліку у тих будівлях, де вони відсутні. З цією метою здійснюється детальний аналіз ситуації з облаштування вузлів комерційного обліку теплової енергії та гарячої води у кожному регіоні України, та визначається потреба коштів для їх встановлення протягом 2020-2021 років.

У Міністерстві нагадали, що якщо прилад обліку не встановлено, мешканці будинку оплачують послуги за встановленими нормами споживання, які є розрахунковими.

Нагадаємо, приблизно 50% українців не підтримують ідею списання боргів споживачів за комунальні послуги перед енергокомпаніями, побоюючись зриву опалювального сезону.

боргиводалічильниксчетчикучет
Опитування
poll3x
11

голосів

Голосування

Залишилось 15 днів 14 годин

Чи часто ви стикаєтеся з фейковими новинами?

Дезінформація та фейки активно поширюються під час війни, що може викликати паніку, недовіру чи навіть маніпулювати суспільною думкою. Це опитування покаже, наскільки часто люди стикаються з неправдивою інформацією і чи вміють вони її розпізнавати.

Image

IViche Blitz

0 коментарів


poll4x
8

голосів

Голосування

Залишилось 16 днів 14 годин

Чи берете ви участь у волонтерських або благодійних ініціативах під час війни?

Волонтерський рух став одним із ключових факторів, що допомагають Україні вистояти. Люди підтримують армію, переселенців, лікарні та різні соціальні ініціативи. Це опитування дозволить оцінити рівень громадянської активності та готовність допомагати в складних умовах.

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись