headerImage
Суспільний інтерес

В Україні на сім відсотків збільшилась кількість шлюбних контрактів

Антон Годенко

Рiст чисельностi договорів між подружжям помітний на тлi пандемії та пов’язаним з нею падiнням кiлькостi шлюбiв

У 2020 році в Українi було укладено 7 458 шлюбних контрактів, що на 7% бiльше, нiж у 2019-му. Про це повідомляє Оpendatabot.

Як зазначають експерти, відсоток пар, що мають такі договори, поступово зростає. Якщо у 2018 роцi співвідношення кількості зареєстрованих шлюбів до кількості контрактів становило 2,68%, то у 2020 роцi цей показник збiльшився до 4,44%.

Інакше кажучи, три роки тому шлюбний договiр підписувала лише одна з сорока новостворених пар, а тепер – майже кожна двадцята.

Рiст чисельностi шлюбних договорів особливо помітний на тлi пандемії та пов’язаним з нею падiнням кiлькостi шлюбiв. Якщо порівняти, то у 2019 роцi в Україні було зареєстровано 237,9 тис. шлюбiв, а у 2020 році – 167,9 тис. (тобто на 29% менше).

За словами адвоката Алли Мельніченко, є три топ-причини зростаючої популярності шлюбних договорів.

До першої можна віднести поділ майна у суді, що може затягнутись на роки. А тому сьогоднi молодь підходить до питання шлюбу більш практично, бо цінує свій чаc.

Також більшість спорів подружжя в основному зводиться до того, яке майно буде передане спільній дитині і чи буде передане, а д

оговiр дозволяє врегулювати це питання заздалегідь.

Крім того, нерідко в одного з подружжя є борги, які після розлучення доводиться оплачувати за рахунок спільного майна. А в договорі можна прописати, що кожен самостійно відповідає за своїми зобов’язаннями.

За словами експертки, збільшення кількості шлюбних договорів є цілком передбачуваною тенденцією, хоча стереотипи все ще заважають українцям.

«Підписання шлюбного договору аж ніяк не свідчить про недовіру, – коментує ситуацію адвокат. – На відміну від низки інших країн, в Україні такий договір регулює лише майнові права та обов’язки, а тому контролювати одного партнера з подружжя чи встановлювати якісь особисті зобов’язання в шлюбному договорі не вийде. З юридичної точки зору, шлюбний договір – корисна річ».

Нагадаємо, британське подружжя за 32 роки народило 22 дітей. Щоб мати таку велику сім’ю, жінка загалом була вагітною 16 років свого життя.

контрактшлюб
Опитування
poll5x
56

голосів

Голосування

Залишилось 21 день 14 годин

Якою ви бачите реформу ЗСУ після перемоги?

Збройні Сили України стали символом стійкості, але потребують структурних змін після перемоги. Якою має бути армія в мирний час?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


poll5x
52

голоси

Голосування

Залишилось 21 день 14 годин

Наскільки якісною та доступною є медицина у вашому населеному пункті?

Під час війни багато закладів охорони здоров’я зазнали руйнувань. Як ви оцінюєте доступність та якість медичних послуг там, де ви живете?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись