headerImage
Суспільний інтерес

В Україні тисячі шкіл не мають централізованого водопостачання

Антон Годенко

Вітчизняні стандарти питної води потребують якнайшвидшої модернізації

В Україні не мають централізованих мереж водопостачання, тобто використовують воду з колодязів, 4 018 шкіл, а ще 604 харчоблоки закладів освіти працюють на привізній воді. Про це повідомляє Держпродспоживслужба України з посиланням на слова її голови Владислави Магалецької.

За словами Магалецької, з початку року Держпродспоживслужбою було проведено 5 686 комісійних перевірок об’єктів водопостачання, при цьому на кожному другому (52,9%) перевіреному об’єкті встановлено порушення.

Водночас Магалецька наголосила, що українські стандарти питної води потребують якнайшвидшої модернізації.

«Наші стандарти якості не дотягують до європейських. Певні показники в Україні зовсім не беруться до уваги, деякі нормативи в Європі значно жорсткіші. Нам потрібно змінювати законодавство і підтягувати норми до європейських. Сподіваюсь, що до кінця року будемо мати важливі рішення, які дозволять посилити контроль за якістю води та змінити ситуацію в країні із водопостачанням», – сказала Магалецька.

Вона зазначила, що перевірки також встановили: в кількох областях у централізованому водопостачанні порушення носять тотальний характер. Зокрема, порушення вимог дотримання санітарного законодавства зафіксовано в Запорізькій області – на 98% перевірених об’єктах, в Дніпропетровській – на 90%, в Сумській – на 88%, в Миколаївській – на 93%, в Рівненській – на 89%, в Київській – на 100%.

Водночас найбільші показники відхилення проб питної води за мікробіологічними показниками встановлено у Миколаївській та в Івано-Франківській областях. Значні відхилення проб питної води за санітарно-хімічними показниками встановлено в Запорізькій, Миколаївській та Рівненській областях.

Нагадаємо, за даними національної Гідрометслужби, концентрація токсичних сполук в українських річках в 30–40 разів перевищує гранично допустимі норми.

Теги розділу

вода
постачання
школи
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 6 днів 19 годин

Чи введуть в Україні третій локдаун?

З початком осені крива захворюваності на COVID-19 в Україні невпинно повзе до гори – за останні дні лікарі щодня фіксують тисячі осіб, які захворіли на небезпечну недугу. Тобто добовий показник захворюваності тепер став одним з найбільших з середини травня, а чотири регіони мають шанси відразу перескочити з «зеленої» до «червоної» зони карантину. Як, на Вашу думку, чи оголосять невдовзі за таких обставин в Україні третій локдаун?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись