headerImage
Суспільний інтерес

В Україні зросла кількість людей, які визнають РФ винуватцем війни на Сході

Антон Годенко

Переконання, що між Україною та Росією точиться війна зростає зі Сходу до Заходу держави

Більшість українців (53,5%) визначають події на Донбасі як російську агресію проти України з використанням місцевих бойовиків. Такі дані дослідження громадської думки наводить Фонд «Демократичні ініціативи» ім. І. Кучеріва.

Як показують результати опитування, кількість прихильників такої позиції за останні півтора роки збільшилася від 45%.

Попри те, що така позиція більш популярна на Заході та в Центрі, в усіх макрорегіонах, включно зі Сходом та Півднем, підтримка саме такого визначення конфлікту істотно зросла за останні 1,5 року. Так, в порівнянні з листопадом 2019 року на Заході частка прихильників такого визначення зросла від 64% до 74%, в Центрі – від 54% до 62%, на Півдні – від 22% до 31%, а на Сході – від 24% до 33%, відповідно.

Значно меншу підтримку отримали інші погляди на конфлікт, а саме: «внутрішній конфлікт в Україні, де одну зі сторін підтримує Росія» (15%), «війна Росії з Заходом на території України» (13%), «суто внутрішній громадянський конфлікт в Україні» (7%). При цьому на Півдні та Сході варіант про «внутрішній конфлікт» за підтримки Росією однієї зі сторін є більш популярними, ніж в інших макрорегіонах. Так думають, зокрема, 27% мешканців Півдня і 25% мешканців Сходу. А от підтримка визначення суто «внутрішній громадянський конфлікт» з 2019 року зменшилася і на Півдні (від 22% до 11%), і на Сході (від 21% до 15%).

Водночас 71% населення переконані у тому, що між Україною та Росією точиться війна. Така думка превалює в усіх макрорегіонах і зростає зі Сходу (48%) до Заходу (91%).

Опитування проводилося з 14 по 19 травня 2021 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих окремих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2 020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, за даними соціологічного опитування, 28% українців не підтримують жодних варіантів амністії за злочини на Сході України.

 

Теги розділу

війна
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 2 дні 17 годин

Чи захистить вступ до НАТО Україну від Росії?

Саміт НАТО схвалили комюніке, яким Україні дали зрозуміти, як і у 2008 році, що вона стане членом Альянсу, а План дій щодо членства буде невід’ємною частиною цього процесу. «Якщо врахувати контекст, це дуже добра для нас декларація. Але я завжди чесно говорю партнерам, що за добрими деклараціями мають йти добрі дії. І найкраща така дія - надання Україні ПДЧ у 2022 році», - висловився про рішення лідерів країн-членів НАТО міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. На Ваш погляд, якщо Україна колись, нарешті, стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу, чи захистить це її від дій Росії?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 17 годин

Почему мы проигрываем в футбол?

Украинские болельщики в печали-национальная команда в отборочном туре "Евро-2020" сдала игру австрийцам и, похоже, теперь имеет все шансы с треском вылететь из престижного турнира. На Ваш взгляд, почему украинские спортсмены в последние годы не в состоянии покорить футбольный Олимп, а топчатся у его подножия?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись