headerImage
Політична мапа

Верховна Рада підтримала 63 закони із 369 законопроєктів уряду Шмигаля, – КВУ

Анна Головаш

З 63 ухвалених законів 24 – ратифікаційні документи

Верховна Рада за півтора року ухвалила 17% законопроєктів, внесених на розгляд  Кабінетом Міністрів на чолі з Денисом Шмигалем.

Про це свідчать дані Комітету виборців України.

За даними КВУ, всього за період із 5 березня 2020 року (призначення уряду Шмигаля) до 10 жовтня 2021 року Кабінетом Міністрів було внесено на розгляд парламенту 369 проєктів законів. Із них було прийнято (повернуто з підписом президента) 63 закони. Тобто лише 17%  урядових законопроєктів були ухвалені.

При цьому із 63 ухвалених законів 24 – ратифікаційні документи, які часто підтримуються всіма фракціями та групами незалежно від політичних поглядів. Серед інших прийнятих законів: зміни до законодавства щодо протидії COVID-19, щодо мита на товари легкої промисловості, страхування сільськогосподарської продукції, щодо державної реєстрації вакцин, забезпечення харчування військовослужбовців.

Як зазначають у КВУ, показники успішності законодавчої роботи уряду Дениса  Шмигаля є нижчими, ніж у попереднього прем’єр-міністра Олексія Гончарука. Так, законами стали 22% законопроєктів, поданих урядом Гончарука.

Також результати Шмигаля є нижчими, ніж в уряду Володимира Гройсмана. У перші півтора роки роботи урядом Гройсмана було внесено на розгляд ВР майже стільки законопроєктів, як у Шмигаля – 382 проєкти. З них було прийнято 108 законів або 28%.

«17% прийнятих законів уряду Шмигаля – це катастрофічно низький результат, який свідчить про серйозний збій у роботі монобільшості. Але це питання не лише до прем’єр-міністра, але й також до лідерів фракцій «Слуга Народу» та ексголови Верховної Ради Дмитра Разумкова. Між урядом та парламентом не було налагоджено ефективної комунікації, що призвело до низьких законодавчих показників», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Нагадаємо, за даними КВУ, лише сім нардепів регулярно брали участь у вересневих голосуваннях.  27 народних депутатів пропустили понад 90% голосувань парламенту, а 11 не голосували жодного разу.

законуряд
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 1 день 5 годин

Що стоїть за "Вовиною тисячею"?

Президент України Володимир Зеленський 14 листопада зробив чергову "доленосну" заяву: мовляв, кожен українець, який пройшов повний курс вакцинації від COVID-19, отримає від держави по 1 тисячі гривень "на концерти, фітнес, перельоти". Ця "прогресивна" акція має стартувати з 19 грудня. Часу залишилося обмаль. Отже у КМУ зараз новий головний біль-розробити механізм, щоб задовільнити кожного "сумлінного" президентською "милістю". Що, на Ваш погляд, стоїть за такою щедрою акцією?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


Голосування

Залишилось 5 днів 5 годин

Чи можливий в Україні держпереворот?

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 26 листопада заявив, що, за наявною у нього інформацією, група осіб готує державний переворот у країні на початку грудня. Чи вірите Ви, що в Україні можуть відбутися такі події?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись