headerImage
Політична мапа

Віддати гроші в банк і заплатити 5% державі: на iViche стартувало опитування щодо «податкової амністії» для українців

Анна Головаш

Команда Президента Володимира Зеленського, зокрема, глава податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, ініціює новий закон щодо накопичених українцями грошей, які вони зберігають вдома

Як пояснив Гетманцев, суть законотворчих пропозицій Зеленського про так звану «податкову амністію» полягає в тому, що українці повинні витягнути всю готівку «з-під матраца», віднести її в банк і заплатити з цих грошей податок державі у сумі 5%.

Це передбачено законопроєктами про «податкову амністію» авторства Президента Зеленського. Деякі з цих законопроєктів (5153, 5156) 30 березня 2021 року вже були прийняті за основу, і незабаром вони можуть бути ухвалені в цілому.

За задумкою авторів, законопроєкт про податкову амністію дає людям шанс піти «в білу» і закінчити практику ухилення від оподаткування.

«Якщо у тебе є такі заощадження, і ти в подальшому хочеш ними користуватися, ти зобов’язаний покласти їх в банк під 5%  до завершення встановленого терміну податкової амністії. Якщо у тебе не гроші, а активи в будь-якій формі, то під 9% ти можеш зробити те ж саме», –  заявив Гетманцев.

Головний нюанс законопроєкту: якщо хтось роками абсолютно легально збирав готівку, відкладаючи з «білої зарплати», вона все одно опиниться поза законом у разі, якщо людина не покладе збереження в банк.

Такі фінансові нововведення привернули увагу читачів iViche, які одразу запустили опитування: «Чи підтримуєте  ви законопроєкт про «податкову амністію», за яким всю наявну готівку людям доведеться покласти в банк, віддавши державі 5%?». Адже переважна більшість українців зберігають накопичення вдома. Основна причина – недовіра банківській системі, цілком обґрунтовані побоювання, що фінустанова збанкрутує. Крім того, часто банки фактично відмовляються повертати гроші клієнтам, як це відбувається зараз під час локдауну.

Чи вдасться таким чином провести ефективну боротьбу із зарплатами «в конвертах», невідомо. Але точно, що держава непогано заробить на грошах українців, які роками накопичували гроші. Особливо пенсіонери, оскільки держава не може забезпечити їх гідною пенсією. Якщо закон буде ухвалено, то українцям потрібно буде віддати суттєву суму зі своїх заощаджень державі.

У розвинених країнах банківські кредити надаються під 3–4%, а українці повинні віддати 5% державі просто так. До того ж є закон про фінансовий моніторинг, згідно з яким банки в обов’язковому порядку повідомляють Держфінмоніторинг про всі операції від 400 тисяч гривень. Також анонімно не можна надсилати понад 5 тисяч гривень без відкриття рахунку, поповнювати рахунки інших людей, поповнювати рахунки в платіжних терміналах на цю суму і платити за отримані товари або послуги, наприклад, при доставці з післяплатою.

Тому ініціатива більше схожа на спробу відібрати в українців роками накопичені заощадження на користь купки людей. Бо де гарантії, що завтра той чи інший  банк не оголосить про своє банкрутство? Взагалі потрібно для початку розібратися з легальністю збережень народних депутатів, топ чиновників, суддів, в яких, згідно з деклараціями, вдома мільйони заощаджень у різних валютах.

 

Теги розділу

гроші
зберігання
накопичення
опитування
Останні новини

За час карантину «УЗ» сплатила пасажирам чверть мільярда за повернуті квитки

13 травня 2021 20:40


Переважна більшість українців виступає за референдум по продажу землі

13 травня 2021 20:27


Робота мрії: у Великій Британії шукають людину, яка спатиме у 800-літньому замку (ВІДЕО)

13 травня 2021 19:20


Опитування «Левада-центру»: 62% росіян не хочуть робити щеплення вакциною Sputnik V

13 травня 2021 18:28

Опитування

Голосування

Залишилось 5 днів 2 години

Чому дорожчають продукти харчування?

Упродовж останніх декількох місяців ціни на продовольство в Україні зростають. За прогнозами експертів, українцям і надалі треба чекати нових цінових стрибків, пов'язаних зі збільшенням вартості окремих категорії продовольчих товарів. На Ваш погляд, чому відбуваються цінові коливання на такі життєво необхідні товари?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись