headerImage
Суспільний інтерес

Водії відсудили в «Укравтодору» майже 800 тисяч гривень компенсацій

Антон Годенко

Через поганий стан українських доріг впродовж 20202021 років загинуло 70 осіб

Українські водії 92 рази подавали до суду на Державне агентство автомобільних доріг «Укравтодор» упродовж 2009–2021 років i 65 разiв домоглися справедливості на свою користь. Такі дані публікує opendatabot.

Як зазначається, за останні півтора року водії стягнули з агентства автодоріг 774 071 грн за 9 позовами.

Позов по найбільшій сумі, вiдсужений торік (332 035 грн), був поданий ще в 2016 році. Позивачем виступив водій «Мерседесу», який через вибоїну розмiром майже метр на два i глибиною 12 см вилетів з дороги в лiсосмугу й отримав серйозну травму плеча.

Постраждалий подав позов на ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (дочірнє підприємство «Житомирського облавтодору»), жадаючи відшкодування майнової та моральної шкоди. Суд тривав більше чотирьох років. Загальна сума позову становила 675 222 грн, зокрема 325 тисяч – в якостi моральної компенсації.

В 2020 році вимоги позивача були частково задоволені, й він отримав 331 054 грн (296 435 – за ремонт авто, 24 619 – за хірургічну операцію та ліки, а також 10 тисяч – за моральну шкоду).

Всього ж за даними Патрульної поліції, через поганий стан українських доріг в 2020–2021 роках 401 особу було травмовано та 70 загинуло.

Нагадаємо, за інформацією МВС, за рік після встановлення системи автоматичної фіксації порушень на дорогах кількість смертей скоротилася на 17%.

 

Теги розділу

водій
компенсація
суд
яма
Останні новини
Опитування
poll7x
4 102

голоси

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 2 години

Кому з українських політологів ви довіряєте найбільше?

В гіперполітизованому українському суспільстві великий вплив на формування громадської думки грають численні політичні експерти. Саме на політологів ключові політики часто-густо покладають відповідальну функцію донесення до народних мас своїх ідей відносно шляхів побудови «світлого майбутнього», а також – критики заклятих опонентів. Втім, є серед політичних експертів й такі, хто не служить багатому «сеньйору», а висловлює свої справжні погляди - принаймні, нам дуже хочеться в це вірити. Кому ж з тих політекспертів, чиї прізвища звучать в нашому медіапросторі найчастіше, українські громадяни найбільше довіряють? Вважаємо цю тему важливою у передчас нового очікувано гострого політичного сезону. Про це – наше поточне опитування: хто з політологів «профукав» довіру, а до кого аудиторія схильна дослухатись? Вибір сотні найпопулярніших - суб’єктивна оцінка редакції на основі контент-аналізу телеефірів, публікацій в друкованих ЗМІ та соцмережах. При цьому ми старалися не включати до рейтингу тих коментаторів політики, хто з одного боку, чітко позиціонує себе як журналіст, а з іншого - хто став "повноцінним" політиком або чиновником, зайнявши офіційні посади в держапараті, в парламенті, або в партійній ієрархії.

Image

IViche Blitz

129 коментарів


poll7x
7

голосів

Голосування

Залишилось 9 днів 2 години

Чи треба брати гроші за "дворові парковки"?

Столична влада замислилася над введенням оплати за паркування біля житлових будинків. Якщо така ініціатива набуде нормативних рис, то автопарковка біля свого будинку буде обходитися киянам у 25-35 гривень за годину. У мерії пояснюють нововведення тим, що земля біля більшості будинків належить місту, а кожен її квадратний метр коштує шалених грошей. І хоча люди й платять за обслуговування прибудинкової території, це не дає їм права на безкоштовне паркування своїх залізних коней. Як, на Вашу думку, чи треба брати гроші за паркування автівок у дворах будинків?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись