headerImage
Політична мапа

Всього 11% європейців вважають, що президентські вибори в США будуть повністю вільними та справедливими

Роман Скрипин

Оскільки до президентських виборів залишилося мало часу, нове опитування YouGov, проведене в семи європейських країнах – Великобританії, Франції, Німеччині, Іспанії, Італії, Данії та Швеції, – підтвердило думку про те, що люди в переважній більшості хочуть побачити перемогу Джо Байдена над Дональдом Трампом

Перемоги претендента від Демократичної партії очікують в Данії, де 80% підтримують опонента в порівнянні з 6% за чинного президента-республіканця. В Італії 20% тих, хто хоче, щоб Дональд Трамп пішов на другий термін. При цьому майже в три рази більше тих, хто підтримує перемогу Байдена – приблизно 58%.

Однак європейці менш упевнені в тому, що перемога Байдена відбудеться. Тільки в Данії більше половини населення вважає, що переможе демократ. Проте, в кожній з країн люди більш схильні думати, що Байден збирається стати 46-м президентом США. У семи країнах не більше 11% людей вважає, що вибори будуть повністю вільними та справедливими, згідно з даними YouGov.

Британці, французи, німці та шведи набагато частіше припускають, що вибори не будуть вільними і справедливими. Думки датчан та іспанців поділилися 50/50, в той час як італійці частіше вважають, що демократичний процес буде стійким. Багато хто також впевнений в тому, що президентська кампанія Дональда Трампа досі була в основному нечесною (47–74%). Для порівняння: в кожній країні, де проводилося опитування, кампанія Джо Байдена з більшою ймовірністю вважається чесною (26–43%), ніж нечесною (7–15%).

Мало хто з європейців думає, що Дональд Трамп проявив себе як президент – всього 5–15% вважають президента-республіканця «великим» або «хорошим» президентом. Навпаки, переважна більшість в кожній країні – від 61% в Італії до 82% в Данії – думає, що Дональд Трамп був «слабким» або «недієвим».

Європейці вважають, що Дональд Трамп був поганим президентом; щодо Джо Байдена припускають, що опонент буде «нейтральним». Більшість європейців також думає, що перебування чинного президента-республіканця при владі негативно позначилося на власній країні (50–69%) і в світі (68–84%). Істотна меншість навіть вважає, що Дональд Трамп негативно погіршив власний імідж особисто (27–44%). Всього 4–17% впевнені, що президент позитивно вплинув на розвиток в будь-якій з цих сфер.

Погляди на Джо Байдена також помірні: частка людей в семи країнах, які думають, що з спільноти демократів вийшов би «великий» або «хороший» президент, все ще досить низька – 17–23%. Замість цього люди з набагато більшою ймовірністю вважають, що опонент чинного президента буде «нейтральним» (32–55%), або взагалі не сприймають дану персону (21–45%). Однак мало хто думає, що з Джо Байдена вийде «поганий» президент (6-13%).

При цьому 29–49% вважають, що Джо Байден матиме позитивний вплив на власну країну, а 36–58% вірять в те, що опонент чинного президента матиме позитивний вплив на світ. Меншість (7–18%) очікує, що Джо Байден здійснить негативний вплив.

На додаток до всього в кожній країні в шести сферах – міжнародні відносини, зміна клімату, коронавірус, економіка, тероризм та світ – люди з семи опитаних європейських країн схильні думати, що претендент від Демократичної партії буде ефективнішим, ніж президент Дональд Трамп. З даного переліку питань діючий президент найкраще справляється з «покращенням економіки США» (16–29%) та «боротьбою з міжнародним тероризмом» (16–27%). Опонент Джо Байден набрав найбільшу кількість балів за «покращення відносин США з іноземними країнами» (43–69%).

Теги розділу

Байден
вибори
опрос
Трамп
banner
Останні новини
Опитування

Раунд 1/2

Залишилось 4 дні 3 години

Розмова Зеленського з народом не вдалась. Чому провалилась ідея "5-ти запитань від Президента"?

Як відомо, під час проведення місцевих виборів, за ініціативою Володимира Зеленського пройшло опитування по 5-ти питаннях народові від Президента. Судячи із багатьох зджерел, люди вкрай неохоче відзивались на цю ініціативу. Узагалі спробу налагодити діалог між суспільством і владою можна тільки вітати. Чому ж люди так пасивно поставились до президентської ініціативи? Можна додавати власні варіанти відповідей!

Image

Єгор Сонін

0 коментарів


poll3x
8

голосів

Голосування

Залишилось 4 дні 3 години

Чи потрібно вводити в Україні жорсткий карантин для запобігання поширення COVID-19?

Країни Європи починають повертатись до запровадження жорстокого карантину через постійне зростання кількості хворих на коронавірус. Чи потрібно Україні повертаитись до "весняного" карантину?

Image

Катя Кириченко

2 коментарі


Раунд 1/2

Залишилось 4 дні 3 години

Що ви будете читати після закриття електронного реєстру декларацій?

Згідно прийнятого 27 жовтня Конституційним судом України рішення, відкритий електронний Реєстр декларацій (де наші держслужбовці декларують свої статки, і створення якого було одним з головних вимог Заходу до України як умови для розширення співпраці, включаючи надання Україні безвізового режиму з ЕС) припинив своє існування. Тепер замість понад 4 мільйонів декларацій на відповідному сайті висить лаконічний напис про те, що "На виконання рішення Конституційного Суду України від 27.10.2020 №13-р/2020 доступ припинено". Крім можливих зовнішньо - та внутрішньополітичних наслідків таке рішення КС має ще й звичайний людський вимір – тепер «маленький українець», в житті якого стараннями влади було й так вже не дуже багато радощів, залишився без однієї з останніх – він більше не може зайти до «Світової павутини» та з певним злорадством «понасолоджуватися» статками своїх «небожителів», яких сам же, де-факто

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись