headerImage
Суспільний інтерес

Визначено вісім міст з найдешевшим Інтернетом в країні

Антон Годенко

У приватних будинках платять за доступ до Всесвітньої павутини більше, ніж в багатоповерхівках

Експерти проаналізували роботу більше 200 провайдерів в 36 містах України і встановили, що ціна на інтернет-послуги відрізняється в залежності від регіону. Про це повідомляє provider.

З’ясувалося, що на початок жовтня поточного року найвищі тарифи на домашній Інтернет встановлені у Вінниці Маріуполі, Миколаєві, Одесі, Чернігові, Чорноморську. Жителі цих міст платять в середньому 200 грн на місяць за домашній інтернет зі швидкістю 100 Мбіт/с. У Кременчуці, Львові, Павлограді, Сумах, Хмельницькому, Херсоні, Тернополі, Чернівцях інтернет-послуги коштують 135–150 гривень.

Примітно, що жителі приватних будинків платять за Інтернет більше, ніж в багатоповерхівках. Тарифний план зі швидкістю до 100 Мбіт в приватному секторі коштує не менше 220 грн на місяць. Крім того, на розмір абонплати впливають і такі фактори, як підвищення заробітної плати, збільшення ціни на електроенергію, подорожчання витратних матеріалів та обладнання, збільшення вартості оренди електроопор, зростання відрахувань за авторські права на контент.

Також встановлено, що з початку 2021 року частка провайдерів в Одесі, Запоріжжі, Миколаєві, Чернівцях підвищили тарифи на Інтернет на 10–50 гривень.

Нагадаємо, правозахисна організація Freedom House віднесла Україну до категорії країн з «частково вільним Інтернетом» – в рейтингу інтернет-свободи нашій країні дісталося 62 бали зі 100.

интернетІнтернетпавутинапаутинаценаціна
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 1 день 6 годин

Що стоїть за "Вовиною тисячею"?

Президент України Володимир Зеленський 14 листопада зробив чергову "доленосну" заяву: мовляв, кожен українець, який пройшов повний курс вакцинації від COVID-19, отримає від держави по 1 тисячі гривень "на концерти, фітнес, перельоти". Ця "прогресивна" акція має стартувати з 19 грудня. Часу залишилося обмаль. Отже у КМУ зараз новий головний біль-розробити механізм, щоб задовільнити кожного "сумлінного" президентською "милістю". Що, на Ваш погляд, стоїть за такою щедрою акцією?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


Голосування

Залишилось 5 днів 6 годин

Чи можливий в Україні держпереворот?

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 26 листопада заявив, що, за наявною у нього інформацією, група осіб готує державний переворот у країні на початку грудня. Чи вірите Ви, що в Україні можуть відбутися такі події?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись