headerImage
Суспільний інтерес

З жовтня в Україні стало більше на 1 740 машин із «зеленими» номерами

Анна Головаш

Загалом в країні – більше 23 тисяч електрокарів

Фото: МВС

Хоч і не так швидко, як європейці, але українці все частіше віддають перевагу електричним машинам замість старих із двигунами внутрішнього згорання.

Цей факт підтверджують й дані поліції. За їхніми підрахунками, за неповний поточний рік в країні зареєстрували 1 740 номерних знаків для електромобілів. Загалом же на українських дорогах зараз їздить 23,3 тисячі екомобілів. Про це повідомляє сайт «Радіо Свобода».

Такі дані надав Головний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ на запит журналістів видання.

«За даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів станом на 24 листопада 2020 року видано 1 740 номерних знаків для транспортних засобів, які приводяться в рух електричним двигуном і не мають двигуна внутрішнього згоряння», – повідомили у МВС.

Там зазначають, що зрештою ці майже дві тисячі номерів для машин майбутнього наштампували за останні два місяці. Адже тільки з жовтня в Україні стали видавати «зелені» номери.

Купити такі номери в нашій країні можна відповідно до укладеного договору про закупівлю. Процес їх виготовлення займає сім календарних днів з моменту отримання заводом заявки.

У відомстві зазначають, що послуга з реєстрації чи перереєстрації екомобілів така ж, як і для решти.

«І становить для транспортних засобів усіх категорій вітчизняного виробництва та країн СНД – 152,63 грн, для транспортних засобів усіх категорій іноземного виробництва – 190,15 грн, за виключенням вартості бланків і номерних знаків», – уточнили у МВС.

На кінець 2015 року в усьому світі було зареєстровано 1,3 млн електромобілів. Аналітики Bloomberg вважають, що через 20 років кількість машин, які їздять на електричній енергії, буде сягати 40 мільйонів.

Нагадаємо, у першому півріччі 2020 року в Україні було поставлено на облік 3 516 одиниць електромобілів, що на 10% перевершує показник річної давності.

Теги розділу

авто
електрокар
banner
Останні новини
Опитування
poll5x
9

голосів

Раунд 2/2

Залишився 1 день 13 годин

Чи отримає Україна антидот від COVID найближчим часом?

Від учора у країнах Євросоюзу почалася вакцинація населення від коронавірусу. При цьому днем раніше кожна з них незалежно від кількості власного населення отримала однакову партію вакцини – до 9 750 доз. Як передбачається, на першому етапі вкацинації кожна з 27 країн Євросоюзу зможе «привити» близько 5 тисяч чоловік, а масова вакцинація, як очікується, зможе розпочатися лише наступної весни. В Україні чиновники ледь не всіх рангів навберебій намагаються запевнити українців у тому, що перемовини із зарубіжними партнерами щодо отримання заповітної вакцини тривають у конструктивному ключі, і вона ось-ось перетне державні кордони. У Мінздраві наголошують, що для вакцинації від коронавірусу вже у першому кварталі наступного року Україні знадобиться близько 40 мільйонів доз вакцини для 23 мільйонів населення, а для закупівлі рятівної вакцини в бюджеті країни вже передбачено 2,6 мільярда гривень. Чи вірите Ви, що Україна отримає антидот від COVID у найближчий час?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


poll5x
7

голосів

Голосування

Залишилось 13 годин

У чому секрет статистики про помітне зменшення захворюваності коронавірусом в Україні?

В Україні різко – більше, ніж вдвічі - скоротилася кількість тих, хто захворів на коронавірус. Наприкінці листопада 2020 року статистика била рекорди у понад 16 тисяч випадків за добу. А вже у другій половині грудня кількість захворюваності кількість знизилася до 5-8 тисяч, у середині січня – до 3-4 тисяч. Хоча при цьому досить високим залишається показник смертності від недуги – понад сто чоловік на день. В уряді вважають, що це наслідок карантину вихідного дня. Але при цьому чиновники говорять про необхідність продовження жорсткого карантину. Натомість експерти вважають, що зменшення виявлених випадків напряму пов'язане зі зменшенням обсягів тестування та затримками із потраплянням даних до статистичних звітів.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


poll5x
6

голосів

Голосування

Залишилось 5 днів 13 годин

Чи згодні ви з твердженням виконуючого обов’язки міністра енергетики Юрія Вітренка, що субсидії погано впливають на психіку?

Юрій Вітренко вважає, що субсидії пригнічують гідність громадян і погано впливають на їхню психіку. За його словами, коли люди отримують субсидії, це сигналізує їм про бідність. Як відомо, станом на січень субсидію отримують 3,1 мільйона домогосподарств, ще приблизно 1,8 мільйона сімей користуються пільгами при оплаті житлово-комунальних послуг. Українцям, які використовують електроенергію для опалення, також нададуть субсидію.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись