headerImage
Політична мапа

За брехню в деклараціях загрожує штраф до 90 тисяч гривень або два роки ув’язнення

Анна Головаш

Рішення підтримали 15 членів комітету

3 березня Комітет Верховної Ради з питань правової діяльності підтримав законопроєкт Зеленського щодо повернення покарання за брехню в декларації. Пропонується збільшити штрафи для тих, хто не подав декларацію або ж збрехав у ній.

Про це пише видання  «Еспрессо».

Як відомо, Зеленський пропонує змінити статтю 366-2 ККУ – декларування недостовірної інформації. А також карати позбавленням волі  тих, хто забув подати декларацію. Наразі за неподання декларації карають штрафом або ж громадськими роботами.

Як зазначається в повідомленні, Комітет підтримав законопроєкт Володимира Зеленського № 4651 щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і рекомендував Верховній Раді прийняти його за основу. Пропонується збільшити штрафи для тих, хто не подав декларацію або ж збрехав у ній.  Таке рішення підтримали 15 нардепів, 2 – утрималися.

Відповідно до рішення Комітету, одним із покарань за умисне внесення недостовірних відомостей до декларації може стати «обмеження волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю – на строк до 3 років» або ж штраф.

За умисне неподання декларації також пропонують карати штрафом або «позбавленням волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років».

Нагадаємо, в січні 2021 року Володимир Зеленський підтримав рішення РНБО про повернення ув’язнення за неправдиві відомості в деклараціях.

У документі йдеться, якщо особа внесла неправдиві відомості у декларацію на понад 2 000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (близько 4,8 млн грн), то пропонується встановити покарання у вигляді:

  • штрафу від 4 000 до 5 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – від 68 до 85 тис. грн;
  • громадських робіт – від 150 до 240 годин;
  • обмеження волі на строк до двох років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

Крім того, за умисне неподання декларації у документі пропонують карати або штрафами від 2 500 до 3 000 неоподатковуваних мінімумів (від 42,5 до 51 тис. грн), або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

Теги розділу

декларация
декларація
законопроект
Останні новини
Опитування
poll2x
52

голоси

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 19 годин

Чи вірите ви у обіцянки влади подолати пандемію в Україні до кінця 2021 року?

Очільник Міністерства охорони здоров'я України сподівається, що країні вдасться подолати коронавірусне захворювання до кінця 2021 року. Про це чиновник заявив на урядовому засіданні 7 квітня. "Нам потрібно переконати 70% дорослого населення України прийти до пунктів щеплення і зробити його ... Я впевнений, що нам вдасться це зробити, вдасться переконати, і вдасться повністю подолати коронавірусну хворобу в нашій країні до кінця 2021 року", — сказав Максим Степанов. При цьому станом на 7.04.2021 року перше щеплення в Країні отримали усього 320 тисяч осіб, друге щеплення – 2 особи. Наразі точних відомостей про те, коли, в якому обсязі і якими саме вакцинами буде забезпечене населення, немає. Хоча прем’єр-міністр Шмигаль заявляє про наявність контрактів, що можуть забезпечити щепленнями 50 відсотків населення. Профільний міністр малює райдужні перспективи: «Це майже 6 млн щеплень на місяць або 270 тисяч щеплень на добу без вихідних. Чи можемо ми це зробити? Так». Ви вірите у спроможність чинної влади ефективно провести кампанію з вакцинації населення?

Image

IViche Blitz

3 коментарі


poll5x
9

голосів

Голосування

Залишилось 19 годин

Чи дотримуєтеся Ви правил Великого посту?

Великий піст - найголовніший і найсуворіший пост для християн. Його дата кожного року змінюється, але триває він все одно - 40 днів. Відразу після закінчення посту християни відзначають велике свято - Великдень. Цього року Великий піст розпочався 15 березня і триватиме до 1 травня включно. Чи дотримуєтеся Ви канонів та звичаїв Великого посту?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


poll3x
7

голосів

Раунд 1/2

Залишився 3 дні 19 годин

Чи підтримуєте ви рішення Мін'юсту автоматичного арешту рахунків будь-яких боржників, зокрема, за комунальні послуги?

23 березня Мін'юст видав наказ, згідно якого арештувати рахунки громадян зможуть через борги зі сплати «комуналки», тіла кредиту або відсотків, аліментів або несплати штрафів за порушення правил дорожнього руху.Банки за поданням державного чи приватного виконавця арештовуватимуть рахунки боржника. Гроші спишуть та перерахують на рахунки органу державної виконавчої служби або приватного виконавця. Далі гроші потраплять до стягувачів.

Image

Володимир Сонюк

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись