headerImage
Політична мапа

За брехню в деклараціях загрожує штраф до 90 тисяч гривень або два роки ув’язнення

Анна Головаш

Рішення підтримали 15 членів комітету

3 березня Комітет Верховної Ради з питань правової діяльності підтримав законопроєкт Зеленського щодо повернення покарання за брехню в декларації. Пропонується збільшити штрафи для тих, хто не подав декларацію або ж збрехав у ній.

Про це пише видання  «Еспрессо».

Як відомо, Зеленський пропонує змінити статтю 366-2 ККУ – декларування недостовірної інформації. А також карати позбавленням волі  тих, хто забув подати декларацію. Наразі за неподання декларації карають штрафом або ж громадськими роботами.

Як зазначається в повідомленні, Комітет підтримав законопроєкт Володимира Зеленського № 4651 щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і рекомендував Верховній Раді прийняти його за основу. Пропонується збільшити штрафи для тих, хто не подав декларацію або ж збрехав у ній.  Таке рішення підтримали 15 нардепів, 2 – утрималися.

Відповідно до рішення Комітету, одним із покарань за умисне внесення недостовірних відомостей до декларації може стати «обмеження волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю – на строк до 3 років» або ж штраф.

За умисне неподання декларації також пропонують карати штрафом або «позбавленням волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років».

Нагадаємо, в січні 2021 року Володимир Зеленський підтримав рішення РНБО про повернення ув’язнення за неправдиві відомості в деклараціях.

У документі йдеться, якщо особа внесла неправдиві відомості у декларацію на понад 2 000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (близько 4,8 млн грн), то пропонується встановити покарання у вигляді:

  • штрафу від 4 000 до 5 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – від 68 до 85 тис. грн;
  • громадських робіт – від 150 до 240 годин;
  • обмеження волі на строк до двох років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

Крім того, за умисне неподання декларації у документі пропонують карати або штрафами від 2 500 до 3 000 неоподатковуваних мінімумів (від 42,5 до 51 тис. грн), або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

декларациядеклараціязаконопроект
Опитування
poll5x
115

голосів

Голосування

Залишилось 16 днів 3 години

Якою ви бачите реформу ЗСУ після перемоги?

Збройні Сили України стали символом стійкості, але потребують структурних змін після перемоги. Якою має бути армія в мирний час?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


poll5x
104

голоси

Голосування

Залишилось 16 днів 3 години

Наскільки якісною та доступною є медицина у вашому населеному пункті?

Під час війни багато закладів охорони здоров’я зазнали руйнувань. Як ви оцінюєте доступність та якість медичних послуг там, де ви живете?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись