headerImage
Суспільний інтерес

За час російської військової агресії на Донбасі загинули 240 дітей

Анна Головаш

Голова української місії в ОБСЄ заявив, що через російських бойовиків сотні неповнолітніх українців отримали поранення і ще 56 зникли безвісти

ФОТО: zikua.tv

За час військового вторгнення Росії на територію України, на сході країни загинули 240 дітей, сотні неповнолітніх отримали поранення і ще 56 дітей зникли безвісти. Про це повідомив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ, передає Укрінформ.

Цимбалюк зазначив, що на лінії зіткнення цивільна інфраструктура, яка знаходиться на підконтрольній Україні території, досі обстрілюється з боку російських бойовиків. Так, минулого тижня ОБСЄ підтвердила, що через обстріли з боку окупованої росіянами території були пошкодженні житлові райони у Мар’їнці, Гранітному та Північному.

«Ми продовжуємо суворо засуджувати атаки Росії на цивільне населення. Вони мають бути зупинені. Натомість Росії слід зосередитись на виконанні своєї частини безпекових положень Мінських домовленостей», – підкреслив Цимбалюк.

Голова української місії в ОБСЄ неодноразово закликав Російську Федерацію дотримуватися попередньо домовленого плану щодо розмінування 19 районів. Також Росія має забезпечити безперешкодний доступ міжнародних гуманітарних організацій до окупованих районів Донбасу для того, щоб вони мали змогу інформувати дітей у школах про небезпеку мін та вибухових предметів.

Нещодавно країни-члени ООН оприлюднили заяву, де засудили Росію, яка намагалася розповсюдити в ООН фальшиві наративи щодо Революції гідності в Україні та факти власної збройної агресії.

У заяві підкреслюється, що за сім років війни, яку спровокувала Росія, безпека на Донбасі залишається важким тягарем для українського цивільного населення, яке проживає там. Більш ніж 13 тисяч людей було вбито під час збройного конфлікту на сході України, понад 30 тисяч отримали поранення, 3,4 млн осіб потребують гуманітарної допомоги, ще більш як 1,5 мільйона українців є внутрішньо переміщеними особами.

Нагадаємо, з початку року кількість жертв серед мирного населення Донбасу сягнула понад 100 осіб.

Теги розділу

діти
Донбас
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 2 дні 18 годин

Чи захистить вступ до НАТО Україну від Росії?

Саміт НАТО схвалили комюніке, яким Україні дали зрозуміти, як і у 2008 році, що вона стане членом Альянсу, а План дій щодо членства буде невід’ємною частиною цього процесу. «Якщо врахувати контекст, це дуже добра для нас декларація. Але я завжди чесно говорю партнерам, що за добрими деклараціями мають йти добрі дії. І найкраща така дія - надання Україні ПДЧ у 2022 році», - висловився про рішення лідерів країн-членів НАТО міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. На Ваш погляд, якщо Україна колись, нарешті, стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу, чи захистить це її від дій Росії?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 18 годин

Почему мы проигрываем в футбол?

Украинские болельщики в печали-национальная команда в отборочном туре "Евро-2020" сдала игру австрийцам и, похоже, теперь имеет все шансы с треском вылететь из престижного турнира. На Ваш взгляд, почему украинские спортсмены в последние годы не в состоянии покорить футбольный Олимп, а топчатся у его подножия?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись