headerImage
Політична мапа

За порушення прав людини в окупованому Росією Криму відкрито майже 400 справ

Анна Головаш

Також в Офісі Генерального прокурора почала роботу Міжнародна рада експертів з питань злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту

Близько 400 справ відкрито щодо порушень прав людини на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Серед них майже 100 – за фактами порушення законів та звичаїв війни. Повідомлено про підозру 77 особам.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.

Генпрокурор Ірина Венедіктова  наголосила, що розслідування цієї категорії справ є одним із пріоритетних напрямів. Наразі вона особисто курує діяльність профільного Департаменту в Офісі Генерального прокурора.

«На даний час є близько 400 проваджень цієї категорії.  Серед них майже 100 – за фактами порушення законів та звичаїв війни. В цих справах повідомлено про підозру 77 особам. Крім того, розслідується систематичне переслідування проукраїнськи налаштованих активістів та порушення прав кримськотатарського населення окупаційною владою Криму», – зазначила Ірина Венедіктова.

Також вона розповіла, що в Офісі Генерального прокурора почала роботу Міжнародна рада експертів з питань злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту. До неї залучаються іноземні та міжнародні фахівці, національні експерти з міжнародного гуманітарного та кримінального права, а також представники неурядових правозахисних організацій.  Метою дорадчого органу є вивчення досвіду розслідування воєнних злочинів і злочинів проти людяності та розробки національних стандартів у цій галузі.

«Ми скеровуємо справи у національні суди і усвідомлюємо, наскільки важливо співпрацювати на цьому напрямі у міжнародних інстанціях. Ми активно взаємодіємо з Міжнародним кримінальним судом. Наразі до МКС скеровано 12 інформаційних повідомлень щодо порушень у Криму», – зауважила Ірина Венедіктова.

Генеральний директор з прав людини та верховенства права Ради Європи Крістос Джакумопулос зазначив, що відслідковування ситуації з порушенням прав людини у Криму є надзвичайно важливим, тому він розраховує на подальшу плідну співпрацю у цьому питанні.

Нагадаємо, на початку року Ірина Венедіктова повідомила, що  з 2014 року ГПУ відкрила 30 тисяч кримінальних проваджень щодо збройної агресії Росії.  Вже є вироки судів щодо більш як 40 громадян РФ.

експертиКрымРадасправа
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 1 день 5 годин

Що стоїть за "Вовиною тисячею"?

Президент України Володимир Зеленський 14 листопада зробив чергову "доленосну" заяву: мовляв, кожен українець, який пройшов повний курс вакцинації від COVID-19, отримає від держави по 1 тисячі гривень "на концерти, фітнес, перельоти". Ця "прогресивна" акція має стартувати з 19 грудня. Часу залишилося обмаль. Отже у КМУ зараз новий головний біль-розробити механізм, щоб задовільнити кожного "сумлінного" президентською "милістю". Що, на Ваш погляд, стоїть за такою щедрою акцією?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


Голосування

Залишилось 5 днів 5 годин

Чи можливий в Україні держпереворот?

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 26 листопада заявив, що, за наявною у нього інформацією, група осіб готує державний переворот у країні на початку грудня. Чи вірите Ви, що в Україні можуть відбутися такі події?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись