headerImage
Суспільний інтерес

За продаж пластикових пакетів можуть оштрафувати на десятки тисяч

Антон Годенко

Заборона поліетиленових пакетів в Україні відповідає європейській природоохоронній політиці

Верховна Рада ухвалила закон, який обмежує обіг пластикових пакетів на території України, встановивши чималі  штрафні санкції за їх використання. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція України з посиланням на слова її очільника Андрія Мальованого.

«Це означає, що найближчим часом в магазинах та закладах громадського харчування буде заборонено безкоштовно розповсюджувати легкі пластикові пакети товщиною до 50 мікрометрів. При цьому продавці не матимуть права спонукати клієнтів до покупки пакетів. Також під заборону потрапляють оксорозкладні пластикові пакети, що розкладаються на мікропластик, який легко потрапляє у землю та воду, забруднюючи довкілля», – пояснив Мальований.

Він додав, що законопроєкт робить виключення для пластикових пакетів, обмежених розмірами 25×345×450 міліметрів, що використовуються для пакування м’яса, риби, продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою. Їх заборона планується після 2023 року, коли ринок зможе запропонувати альтернативні варіанти.

«За незаконне розповсюдження пластикових пакетів для суб’єктів господарювання вводиться значний адміністративно-господарський штраф – від 8,5 тисячі до 17 тисяч гривень, а в разі потворного правопорушення стягнення сягне 34 тисяч гривень», – підкреслив Мальований.

За словами посадовця, заборона пластикових пакетів в Україні відповідає європейській природоохоронній політиці – ще рік тому депутати Європарламенту ухвалили законопроєкт, який передбачає повну відмову від одноразових пластикових предметів з 2021 року.

Нагадаємо, у 2020 році екоінспектори виявили в Україні понад 2 тисячі стихійних сміттєзвалищ.

екологіяштрафэкология
Останні новини
Опитування
poll3x
34

голоси

Бліц

Голосування

Залишилось 23 години

На вашу думку чи повинен суд заарештувати Петра Порошенка за вчинення державної зради?

Петро Порошенко повернувся до України. Сьогодні о 11 годині дня повинен відбутись суд, щодо вчинення Петром Порошенком державної зради.

Image

IViche Blitz

5 коментарів


poll3x
8

голосів

Бліц

Голосування

Залишився 2 дні 23 години

Чи вважаєте ви недотриманням своїх обіцянок президентом Зеленським те, що суд відпустив Петра Порошенка?

Сьогодні Печерський районний суд Києва відпустив народного депутата Петра Порошенка під особисте зобов'язання.

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Голосування

Залишилось 5 днів 23 години

Чи надійно захищені ваші персональні дані?

У соцмережах з'явилась інформація про те, що невідомі зламали та виставили на продаж персональні дані 13,5 мільйонів українців із додатку “Дія”. У свою чергу Міністерство цифрової трансформації спростувало ці чутки. Чи надійно, на Вашу думку, захищені ваші персональні дані, які Ви довірили на зберігання державним органам?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись