headerImage
Політична мапа

За реєстрацію кандидатів-двійників відкрито низку кримінальних справ

Антон Годенко

Поліція розслідує більше 100 кримінальних проваджень через порушення виборчого законодавства

Ілюстративне фото

На сьогодні Національною поліцією України розпочато 219 кримінальних проваджень, з яких 112 безпосередньо пов’язані з виборчим процесом, ще 107 – опосередковано. Про це повідомляє Департамент комунікації МВС України з посиланням на інформацію заступника начальника Головного слідчого управління Нацполіції Руслана Дударця.

«Ця виборча кампанія не стала винятком щодо перешкоджання виборчому праву громадян – насамперед, це стосується підкупу виборців та перешкоджанню виборчому законодавству. За цими фактами розпочато 47 і 38 кримінальних проваджень, відповідно, що становить 80% від загальної реєстрації за порушення виборчих прав громадян. Найбільше кримінальних проваджень зареєстровано у Київській області – 7, Одеській – 6, Донецькій та Полтавській по 4», – сказав Дударець.

За його словами, також поліція відкрила 11 кримінальних проваджень за фактами реєстрації кандидатів-двійників.

«Найбільш кричущий факт – реєстрація «двійників» мера міста Умані. Наразі за цими фактами відкрито два кримінальні провадження, досудове розслідування триває», – наголосив Дударець.

Загалом, як зазначив він, на сьогодні поліція притягнула до відповідальності 14 осіб, яким оголошені підозри у 8 кримінальних провадженнях.

«Ми вже повідомили про підозру кандидату мера міста Світловодськ та його поплічнику, які з метою перешкоджання конкурентам підшукали особу – «двійника», який зареєструвався на вибори. Надалі той знявся (з виборів – ред.) і почав співпрацювати зі слідством», – повідомив заступник начальника ГСУ Нацполіції.

Також Дударець наголосив, що до поліції надходять заяви кандидатів щодо здійснення на них тиску, залякування, погроз з метою зняття їхньої кандидатури з виборів.

Водночас представник поліції зауважив, також мають місце факти з розповсюдження недостовірної інформації щодо знаття кандидатури на користь іншого кандидата. На даний момент триває досудове розслідування у 20 кримінальних провадженнях за фактом внесення неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців.

Нагадаємо, понад 40% громадян не знають точну дату проведення виборів до місцевих органів влади.

Теги розділу

двійник
кандидат
поліція
справа
banner
Останні новини
Опитування

Раунд 1/2

Залишилось 4 дні 3 години

Розмова Зеленського з народом не вдалась. Чому провалилась ідея "5-ти запитань від Президента"?

Як відомо, під час проведення місцевих виборів, за ініціативою Володимира Зеленського пройшло опитування по 5-ти питаннях народові від Президента. Судячи із багатьох зджерел, люди вкрай неохоче відзивались на цю ініціативу. Узагалі спробу налагодити діалог між суспільством і владою можна тільки вітати. Чому ж люди так пасивно поставились до президентської ініціативи? Можна додавати власні варіанти відповідей!

Image

Єгор Сонін

0 коментарів


poll3x
8

голосів

Голосування

Залишилось 4 дні 3 години

Чи потрібно вводити в Україні жорсткий карантин для запобігання поширення COVID-19?

Країни Європи починають повертатись до запровадження жорстокого карантину через постійне зростання кількості хворих на коронавірус. Чи потрібно Україні повертаитись до "весняного" карантину?

Image

Катя Кириченко

2 коментарі


Раунд 1/2

Залишилось 4 дні 3 години

Що ви будете читати після закриття електронного реєстру декларацій?

Згідно прийнятого 27 жовтня Конституційним судом України рішення, відкритий електронний Реєстр декларацій (де наші держслужбовці декларують свої статки, і створення якого було одним з головних вимог Заходу до України як умови для розширення співпраці, включаючи надання Україні безвізового режиму з ЕС) припинив своє існування. Тепер замість понад 4 мільйонів декларацій на відповідному сайті висить лаконічний напис про те, що "На виконання рішення Конституційного Суду України від 27.10.2020 №13-р/2020 доступ припинено". Крім можливих зовнішньо - та внутрішньополітичних наслідків таке рішення КС має ще й звичайний людський вимір – тепер «маленький українець», в житті якого стараннями влади було й так вже не дуже багато радощів, залишився без однієї з останніх – він більше не може зайти до «Світової павутини» та з певним злорадством «понасолоджуватися» статками своїх «небожителів», яких сам же, де-факто

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись