Поліція розслідує більше 100 кримінальних проваджень через порушення виборчого законодавства
Ілюстративне фото
На сьогодні Національною поліцією України розпочато 219 кримінальних проваджень, з яких 112 безпосередньо пов’язані з виборчим процесом, ще 107 – опосередковано. Про це повідомляє Департамент комунікації МВС України з посиланням на інформацію заступника начальника Головного слідчого управління Нацполіції Руслана Дударця.
«Ця виборча кампанія не стала винятком щодо перешкоджання виборчому праву громадян – насамперед, це стосується підкупу виборців та перешкоджанню виборчому законодавству. За цими фактами розпочато 47 і 38 кримінальних проваджень, відповідно, що становить 80% від загальної реєстрації за порушення виборчих прав громадян. Найбільше кримінальних проваджень зареєстровано у Київській області – 7, Одеській – 6, Донецькій та Полтавській по 4», – сказав Дударець.
За його словами, також поліція відкрила 11 кримінальних проваджень за фактами реєстрації кандидатів-двійників.
«Найбільш кричущий факт – реєстрація «двійників» мера міста Умані. Наразі за цими фактами відкрито два кримінальні провадження, досудове розслідування триває», – наголосив Дударець.
Загалом, як зазначив він, на сьогодні поліція притягнула до відповідальності 14 осіб, яким оголошені підозри у 8 кримінальних провадженнях.
«Ми вже повідомили про підозру кандидату мера міста Світловодськ та його поплічнику, які з метою перешкоджання конкурентам підшукали особу – «двійника», який зареєструвався на вибори. Надалі той знявся (з виборів – ред.) і почав співпрацювати зі слідством», – повідомив заступник начальника ГСУ Нацполіції.
Також Дударець наголосив, що до поліції надходять заяви кандидатів щодо здійснення на них тиску, залякування, погроз з метою зняття їхньої кандидатури з виборів.
Водночас представник поліції зауважив, також мають місце факти з розповсюдження недостовірної інформації щодо знаття кандидатури на користь іншого кандидата. На даний момент триває досудове розслідування у 20 кримінальних провадженнях за фактом внесення неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців.
Нагадаємо, понад 40% громадян не знають точну дату проведення виборів до місцевих органів влади.