headerImage
Суспільний інтерес

За рік рівень щастя українців зріс на три відсотки

Антон Годенко

Емоційне піднесення формує достаток, вік, рівень освіти та місце проживання

Наприкінці минулого року щасливими або скоріше щасливими себе відчували 71% жителів України, 13% почувалися частково щасливими, частково ні, і 15% скоріше або зовсім не вважали себе щасливими. Такі дані дослідження громадської думки наводить Київський міжнародний інститут соціології.

За результатами соцопитування, порівняно із минулим роком рівень щастя в Україні практично не змінився (у квітні 2020 року частка щасливих становила 68%,у грудні 2021 – 71%, різниця у межах похибки), і лишається вищим, аніж у період 2015–2017 років.

Варто зазначити, що зростання рівня щастя після 2017 року значною мірою пов’язане із покращенням матеріального становища населення у цей період.

Цікаво, що рівень щастя є найвищим серед молодих людей віком 18–39 років (81%) та з віком зменшується, зокрема у групі віком 40–59 років щасливими є  67%, серед людей старше 60 років – 62%.

Водночас багатші люди, як правило, частіше кажуть, що вони щасливі, ніж бідні. Серед людей із низьким достатком (не вистачає на їжу або вистачає лише на їжу) щасливими себе вважають 56%, серед людей із середнім достатком (вистачає на їжу, одяг, можуть дещо відкладати) – 76%, серед людей із високим достатком (можуть дозволити собі дорогі покупки без особливих складнощів) – 86%.

Також на рівень щастя впливає і рівень освіти. Так, серед людей з неповною середньою освітою щасливими себе вважають 61% опитаних, серед людей з вищою освітою – 79%.

Примітно, що дещо більше щасливих людей – серед мешканців західних областей (75%), і менше – в південних областях (66%), на сході (69%) і в центрі (71%). Попри це, міські жителі на загал більш щасливі (72%), аніж ті, хто живе в сільській місцевості (67%).

Опитування проводилося 3–11 грудня 2021 року. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 2 000 респондентів віком від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України крім тимчасово окупованих АР Крим та окремих територій у Донецькій і Луганській областях. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Нагадаємо, за результатами соціологічного опитування, головними причинами економічних негараздів в Україні опитані українці найчастіше називають некомпетентність влади (37,2%) та високий рівень корупції (34,3%).

емоціїКМИСКМІСопитуванняопроссчастьещастяэмоции

Поширити:

Вам може сподобатись