headerImage
Суспільний інтерес

За рік українські міста отримали близько 400 нових трамваїв і тролейбусів

Антон Годенко

Оновлення українського муніципального транспорту відбувається за рахунок лізингових програм

За минулий рік в систему міського громадського транспорту України надійшло: 337 тролейбусів і 49 трамваїв, з яких 40 – вагони, які вже були у використанні. Про це повідомляє Асоціація автовиробників України «Укравтопром» з посиланням на слова колишнього міністра інфраструктури України Володимир Омеляна.

Як зазначив Омелян, 82% нових тролейбусів було придбано на кошти міжнародних фінансових організацій (переважно кредитні лінії ЄБРР і ЄІБ, які уряд запустив в 2015 році для модернізації електричного муніципального транспорту). За рахунок міських бюджетів через систему ПроЗорро було придбано 34 нових тролейбуса. Також, в столицю надійшли 2 нових трамвая польського виробника Pesa.

Слід зазначити, що 70% тролейбусів, які експлуатуються на українському ринку виготовлені в Білорусі, або з використанням білоруських машинокомплектів.

Придбання вживаних тролейбусів не дуже жваве – 5 таких машин з Німеччини та Нідерландів закупило Запоріжжя. Трохи краща ситуація з трамваями. Міська влада Дніпра закупила 35 беушних вагонів з Німеччини.

Вітчизняні виробники тролейбусів «Електрон» і «Еталон» поставляли свою продукцію тільки в Львів ( «Електрон») і Чернігів ( «Еталон»). Броварський виробник «Політехносервіс», який поки випускає тролейбуси на базі білоруських кузовів МАЗ-203, в цьому році крім Вінниці почав поставляти тролейбуси до Харкова. Український виробник трамваїв «Татра-Юг» відвантажив 7 трамвайних вагонів в Єгипет, завершивши виконання замовлення на 15 вагонів.

Невтішна ситуація з трамвайним рухом в Житомирі. Міська влада планує провести демонтаж останньої трамвайної лінії в місті.

Як зазначив Омелян, ситуація на ринку тролейбусів в 2020 році краща, ніж у 2011 році, коли перед проведенням «Євро-2012» міста активно закуповували нові машини. Трамвайний ринок поки пожвавлення не відчуває.

За словами Омеляна, заміна застарілого рухомого складу у всіх містах країни – серйозний виклик і влада без підтримки держави вирішити його не в змозі.

На думку екс-міністра, для того, щоб українські міста могли протягом наступних 5-10 років замінити 20000 тролейбусів і купити близько 10000 трамваїв потрібно розробити план фінансової допомоги міським бюджетам у вигляді довгої і дешевої кредитної лінії, лізингу або державної програми, допомогти українським підприємствам за підтримки світових виробників розгорнути повноцінне виробництво муніципальної техніки.

Європейські міста та навіть Туреччина вкладають величезні кошти в розвиток мережі трамваїв, електробусів, метрополітену, щоб збільшити мобільність і екологічність мегаполісів. Відновлюються старі і будуються нові лінії. Трамвайними швидкісними маршрутами охоплюють не тільки міста, а й міжміське сполучення, активно розвивають систему приміських і регіональних електропоїздів.

За словами колишнього чиновника, левова частка оновлення українського муніципального транспорту відбувається за рахунок лізингових програм. Саме тому держава повинна створити потужне виробництво і нові робочі місця, запропонувати краще фінансування для вітчизняного виробника. Інакше, як вважає Омелян, через кілька років, ми зупинимося в пробках і задихнемося в містах від викидів транспорту.

Нагадаємо, протягом листопада 2020 року в Україні було придбано 132 нових автобуса проти 213 – у жовтні, що на 81 автобус або 38% менше.

Теги розділу

трамвай
транспорт
троллейбус
banner
Останні новини
Опитування
poll5x
9

голосів

Раунд 2/2

Залишився 1 день 14 годин

Чи отримає Україна антидот від COVID найближчим часом?

Від учора у країнах Євросоюзу почалася вакцинація населення від коронавірусу. При цьому днем раніше кожна з них незалежно від кількості власного населення отримала однакову партію вакцини – до 9 750 доз. Як передбачається, на першому етапі вкацинації кожна з 27 країн Євросоюзу зможе «привити» близько 5 тисяч чоловік, а масова вакцинація, як очікується, зможе розпочатися лише наступної весни. В Україні чиновники ледь не всіх рангів навберебій намагаються запевнити українців у тому, що перемовини із зарубіжними партнерами щодо отримання заповітної вакцини тривають у конструктивному ключі, і вона ось-ось перетне державні кордони. У Мінздраві наголошують, що для вакцинації від коронавірусу вже у першому кварталі наступного року Україні знадобиться близько 40 мільйонів доз вакцини для 23 мільйонів населення, а для закупівлі рятівної вакцини в бюджеті країни вже передбачено 2,6 мільярда гривень. Чи вірите Ви, що Україна отримає антидот від COVID у найближчий час?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


poll5x
7

голосів

Голосування

Залишилось 14 годин

У чому секрет статистики про помітне зменшення захворюваності коронавірусом в Україні?

В Україні різко – більше, ніж вдвічі - скоротилася кількість тих, хто захворів на коронавірус. Наприкінці листопада 2020 року статистика била рекорди у понад 16 тисяч випадків за добу. А вже у другій половині грудня кількість захворюваності кількість знизилася до 5-8 тисяч, у середині січня – до 3-4 тисяч. Хоча при цьому досить високим залишається показник смертності від недуги – понад сто чоловік на день. В уряді вважають, що це наслідок карантину вихідного дня. Але при цьому чиновники говорять про необхідність продовження жорсткого карантину. Натомість експерти вважають, що зменшення виявлених випадків напряму пов'язане зі зменшенням обсягів тестування та затримками із потраплянням даних до статистичних звітів.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


poll5x
6

голосів

Голосування

Залишилось 5 днів 14 годин

Чи згодні ви з твердженням виконуючого обов’язки міністра енергетики Юрія Вітренка, що субсидії погано впливають на психіку?

Юрій Вітренко вважає, що субсидії пригнічують гідність громадян і погано впливають на їхню психіку. За його словами, коли люди отримують субсидії, це сигналізує їм про бідність. Як відомо, станом на січень субсидію отримують 3,1 мільйона домогосподарств, ще приблизно 1,8 мільйона сімей користуються пільгами при оплаті житлово-комунальних послуг. Українцям, які використовують електроенергію для опалення, також нададуть субсидію.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись