Екологи закликають українських громадян за можливістю давати речам друге життя, щоб не примножувати із катастрофічною швидкістю об’єми сміттєзвалищ
Українці викидають на смітник за рік 53 млн кубометрів відходів. А це близько 12 млн т сміття. Такі цифри назвав співзасновник ГО «Друге життя» Сергій Волков, передає інформаційне агентство «Укрінформ».
Під час п’ятого Національного круглого столу, який був присвячений екології у країні, Волков зазначив, що всі відходи впливають на екосистему країни в цілому.
«І це є реальна біда, тому що ми потім цим дихаємо, це впливає на екосистему тих територій, де це відбувається. Це потужний вплив на здоров’я наших громадян», – заявляє Волков.
За словами еколога, не все сміття потрапляє на легальні сміттєзвалища. Держінспекція фіксує 90% відходів, решта потрапляють на полігони, які люди влаштовують повсюди. Так, за минулий 2019 р. було виписано штрафів більше, ніж на 1 млрд гривень за забруднення і засмічення землі.
Волков підкреслив, що люди можуть самостійно знизити кількість побутових відходів: якщо давати речам друге життя, відмовитися від пластикових пакетів і замінити їх багаторазовими сумками для походів у магазин, придбати силіконові чашки замість того, щоб кожен раз купувати каву у пластикових чи паперових стаканчиках тощо. Також можна практикувати обмін речами серед знайомих і друзів або ж віддавати їх на благодійність.
«Перший пункт це взагалі усвідомлення того, що ми робимо. Які речі є зайвими, які речі можна використовувати багато разів, що можна здати на переробку, а інше на захоронення», – зазначив Волков.
Нагадаємо, один із київських ресторанів замість того, щоб купувати прикраси до Геловіну, прикрасили фасад закладу сміттям – пакетами, використаними іграшками тощо. Таким чином ресторатори привернули увагу до забруднення планети сміттям.