headerImage
Суспільний інтерес

Закликали лікуватися від коронавірусу оселедцем: у Латвії позбавили ліцензії найпопулярніший російськомовний телеканал

Наталія Бойко

Мовлення каналу має бути припинено 26 жовтня

ФОТО: lsm.lv

Національна рада з електронних ЗМІ Латвії анулювала ліцензію на мовлення російськомовного «Першого балтійського каналу» (ПБК, Pirmais Baltijas kanāls), який ретранслює в країні російський «Перший канал». Про це повідомляє «Новая газета» з посиланням на сайт регулятора.

«Рішення було прийнято тому, що протягом року в роботі телеканалу «ПБК Латвія» були виявлені три серйозних порушення Закону про електронні ЗМІ», – повідомили в Нацраді.

У першому випадку канал був оштрафований за трансляцію програм, створених іншими ЗМІ, потім – за недотримання правила, згідно з яким він повинен надавати 51% ефірного часу європейській продукції. Третє порушення – поширення відомостей, що несуть загрозу суспільному здоров’ю: так, в одній з програм, показаних «Першим балтійським каналом», було сказано, що COVID-19 є не дуже заразним, а запобігти захворюванню можна вживаючи в їжу оселедця.

Мовлення каналу має бути припинено 26 жовтня, у його власників є право оскаржити це рішення в суді.

Читати також: YouTube видалив два російських пропагандистських канали за дезінформацію про коронавірус

Впродовж 2019–2020 років у Латвії заборонили трансляцію 16 російськомовних каналів, що належать Юрію Ковальчуку та Дмитру Кисельову, які знаходяться під санкціями Євросоюзу.

За інформацією компанії Kantar, у вересні 2021 року ПБК став найпопулярнішим російськомовним каналом у Латвії, а також третім за популярністю каналом в країні (поряд з каналами латиською мовою), повідомляє BBC.

коронавирускоронавірусЛатвияЛатвіяРФ
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 1 день 6 годин

Що стоїть за "Вовиною тисячею"?

Президент України Володимир Зеленський 14 листопада зробив чергову "доленосну" заяву: мовляв, кожен українець, який пройшов повний курс вакцинації від COVID-19, отримає від держави по 1 тисячі гривень "на концерти, фітнес, перельоти". Ця "прогресивна" акція має стартувати з 19 грудня. Часу залишилося обмаль. Отже у КМУ зараз новий головний біль-розробити механізм, щоб задовільнити кожного "сумлінного" президентською "милістю". Що, на Ваш погляд, стоїть за такою щедрою акцією?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


Голосування

Залишилось 5 днів 6 годин

Чи можливий в Україні держпереворот?

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 26 листопада заявив, що, за наявною у нього інформацією, група осіб готує державний переворот у країні на початку грудня. Чи вірите Ви, що в Україні можуть відбутися такі події?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись