headerImage
Наука і освіта

10 мільярдів євро – на розвиток науки від Європейської комісії

Роман Скрипин

Європейська комісія планує прийняти законодавство для реалізації десяти великих науково-дослідних партнерств в галузі охорони здоров’я, клімату, цифрових технологій та інших сферах в рамках програми досліджень Horizon Europe на суму майже 10 мільярдів євро

Партнерства з урядами та промисловістю є центральною частиною стратегії ЄС щодо використання науки та техніки для вирішення глобальних проблем, а також зміцнення європейської промисловості.

У галузі охорони здоров’я за участі двох партнерств будуть задіяні декілька урядів та компаній для реалізації європейських і африканських проєктів з метою розробки лікарських препаратів та медичних програм. Відносно теми клімату, то чотири партнерства будуть охоплювати водневе паливо, біоекономіку, екологічні авіаційні та залізничні мережі. У цифровому форматі три партнерства будуть включати управління повітряним рухом, електронні мережі та компоненти системи.

Партнерські відносини такого формату почалися в ЄС з 2002 року з неоднозначними результатами. Деякі були ефективними, інші – надмірно бюрократичними. Планування десяти великих партнерств в Horizon Europe почалося близько трьох років тому. Таким чином, Європейська комісія прийняла рішення скоротити число партнерств з понад 100, надавши лише деяким достатню кількість фінансів для реалізації найважливіших напрямків розвитку в ЄС, повідомляє ScienceBusiness.

Наступним кроком в десяти партнерствах будуть зустрічі уповноважених осіб Ради ЄС та парламенту в кінці травня з метою затвердження остаточного законодавства між установами до кінця 2021 року, щоб дослідження могли початися в 2022 році. До тих пір більшість партнерств мають менше можливостей, які можуть бути досягнуті відповідно до чинного законодавства. Ось деякі плани щодо майбутніх перспективних напрямів:

  1. Здоров’я громадян Африки

Партнерство Global Health EDCTP3, яке планує об’єднати від 800 до 1 мільярда євро від спонсорів по всьому світу для покращення галузі охорони здоров’я в Африці. Проєкт ґрунтується на розробці лікарських препаратів за участю Комісії, 19 країн-членів ЄС та 41 африканської країни, а також найбільших фармацевтичних компаній в світі, включаючи GlaxoSmithKline, Novartis та Johnson & Johnson.

  1. Інновації в галузі охорони здоров’я

Проєкт об’єднає фінанси п’яти галузевих асоціацій ЄС, а саме COCIR, EFPIA, EuropaBio, Medtech Europe та Vaccines Europe, які разом будуть керувати широким спектром дослідних напрямів в галузі охорони здоров’я. Проєкт буде розширюватися з часом, щоб включити медичні технології, діагностику та інші методи лікування також.

  1. Цифрові технології

1,8 мільярда євро буде виділено до 2027 року на розвиток електронних систем, які вважаються необхідними та важливими для функціонування економіки ЄС.

  1. Біоекономіка

Розвиток європейської промисловості, включаючи мережі товарів та послуг, які могли б отримати європейські споживачі, з нульовими відходами виробництва. Проєкт буде також функціонувати в регіональному масштабі.

  1. Водневе паливо

Використання водневого палива в якості більш чистого джерела енергії для легкових автомобілів, вантажівок та заводів. Водневе паливо може бути виготовлене за допомогою відновлюваних джерел енергії.

  1. Екологічна авіація

Розробка «ультраефективних та низьковуглецевих літаків» з новими силовими системами.

  1. Залізничний транспорт

Трансформація залізничної системи ЄС для ефективної конкуренції з іншими видами транспорту.

 

 

Теги розділу

ЄС
наука
Останні новини
Опитування
poll2x
53

голоси

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 18 годин

Чи вірите ви у обіцянки влади подолати пандемію в Україні до кінця 2021 року?

Очільник Міністерства охорони здоров'я України сподівається, що країні вдасться подолати коронавірусне захворювання до кінця 2021 року. Про це чиновник заявив на урядовому засіданні 7 квітня. "Нам потрібно переконати 70% дорослого населення України прийти до пунктів щеплення і зробити його ... Я впевнений, що нам вдасться це зробити, вдасться переконати, і вдасться повністю подолати коронавірусну хворобу в нашій країні до кінця 2021 року", — сказав Максим Степанов. При цьому станом на 7.04.2021 року перше щеплення в Країні отримали усього 320 тисяч осіб, друге щеплення – 2 особи. Наразі точних відомостей про те, коли, в якому обсязі і якими саме вакцинами буде забезпечене населення, немає. Хоча прем’єр-міністр Шмигаль заявляє про наявність контрактів, що можуть забезпечити щепленнями 50 відсотків населення. Профільний міністр малює райдужні перспективи: «Це майже 6 млн щеплень на місяць або 270 тисяч щеплень на добу без вихідних. Чи можемо ми це зробити? Так». Ви вірите у спроможність чинної влади ефективно провести кампанію з вакцинації населення?

Image

IViche Blitz

4 коментарі


poll5x
9

голосів

Голосування

Залишилось 18 годин

Чи дотримуєтеся Ви правил Великого посту?

Великий піст - найголовніший і найсуворіший пост для християн. Його дата кожного року змінюється, але триває він все одно - 40 днів. Відразу після закінчення посту християни відзначають велике свято - Великдень. Цього року Великий піст розпочався 15 березня і триватиме до 1 травня включно. Чи дотримуєтеся Ви канонів та звичаїв Великого посту?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


poll3x
7

голосів

Раунд 1/2

Залишилось 3 дні 18 годин

Чи підтримуєте ви рішення Мін'юсту автоматичного арешту рахунків будь-яких боржників, зокрема, за комунальні послуги?

23 березня Мін'юст видав наказ, згідно якого арештувати рахунки громадян зможуть через борги зі сплати «комуналки», тіла кредиту або відсотків, аліментів або несплати штрафів за порушення правил дорожнього руху.Банки за поданням державного чи приватного виконавця арештовуватимуть рахунки боржника. Гроші спишуть та перерахують на рахунки органу державної виконавчої служби або приватного виконавця. Далі гроші потраплять до стягувачів.

Image

Володимир Сонюк

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись